Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Наскоро пристигнуваат нови промени. Ве молиме прочитајте повеќе информации за истите тука.

Наскоро пристигнуваат нови промени. Ве молиме прочитајте повеќе информации за истите тука.

Форум /

Информации за корисниците /

За членовите на mojagarderoba.mk /

Роба од 2рака, 2nd Hand Shops на сајтот

Иако скоро сите имаат на продажба по нешто свое или од фамилија, носено, во последнава година две најмногу продажба имаат оние членки што продаваат не своја лична гардероба, туку купена од магацини на кило. И во Скопје има такви, и во Велес и т. Н. Повеќето набавуваат лично од Бугарија, каде за викенд цените се по 15 ден кило. Во таа кг вреќа влегуваат некогаш неколку блузи или јакна. Овде тоа се препродава по минимум 400 блуза 600 фустан 800 јакна и т. Н. Што мислите за ова? Продавниците за втора рака во Скопје крахираа. Но овде се успешни оти ретко кој знае за каков вносен бизнис станува збор. Има и скапа роба, на пр Фурла и Гес чанти кои се набавуваат од запад и овде одат дупло или тродупло. Потоа се од Мајкл Корс. Одма се продава истиот ден. Некако не е во ред.
2021 03 10
Na deneshnicava koj-kako se snaoga, teska godina e za sekogo . Nekoi od nas sakaat da si gi rasteretat garderoberite, a nekoi od nas sakaat da zarabotat, bidejki mozebi na toj nacin im e nekoja egzistencija. Tie shto imame sopstveni prihodi od rabotni organizacii sme tuka za relaksacija i da namalime od parcinjata koi ne gi nosime, svoite ili na semejstvoto , a nekoj mozebi nema dovolno primanja, pa se snaoga ili ete se snasol so nekakov nacin za da egzistira. Sekako izborot si e na kupuvacot i ne bi trebalo da se osporuva snaodlivosta na lugjeto. A za brendovi - jas ne patam dali nosam ime ili ne, a ima licnosti koi si preferiiraat brend, pa mozebi samo na ovoj nacin moze da si go dozvolat. A za cenite .....e tuka veke jas licno ne navleguvam .... odluka na prodavac / odluka na kupuvac :")
2021 03 11
I mene me zanima za tie sto zimaat roba od 15 den kilo? Ili mozebi Furla i guess tasni ima po 15 denari kilo? Dajte da nabavime site bi se usrekile.
2021 03 15
Не, ташните меѓу кои Фурла а потоа Guess на овој сајт се закон, се купуваат од сајтови кои се специјализирани за марки од 2 рака.и чинат од 30 е нагореа овде истите по 150/200 е. Ќе ви поставам линк ако не умеете само да ги најдете. а гардеробата по 15 ден кг е толку во Бугарија, .одете во кој и да е бугарски град и набавете си. Но ја има по 100 ден кг во Велес, Тетово, Скопје, може и во др градови.
2021 03 17
https://fashionel.mk/moda/storii/kako-do-evtina-garderoba-se-rushat-barierite-na-koristena-obleka
2021 03 17
https://www.aberdzija.com/kriva-palanka/reportazha-od-kjustendil-gradot-koj-poleka-se-pretvora-vo-pustelija.html
2021 03 18
Kjustendil vo 2013 godina? Sega sme 2021.Kolku od togas e smeneto se?
2021 03 18
Ништо не е сменето. Односно само заради македонците кои купуваат роба на кило сеуште опстануваат.
2021 03 19
Stom opstanuvaat mu odgovara na narodot, a vo ova krizno vreme sekoj gleda da se snajde za sebe i za egzistencija. Se nadevam kje ima drugi podobri vreminja koga drzavata kje im pomogne na lugjeto i nema da kupuvaat na kilo 😉
2021 03 20