Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Hi everyone, let's welcome your new moderators - https://mojagarderoba.mk/adminmg-34064 https://mojagarderoba.mk/modjunior-34089 You can write to their inbox or at help mail if you have any questions :)
2021 03 22
So sreka na novite moderatori. Imate dosta rabota. Zacistete prvo od stari profili i sliki od 2014 godina, spamovi i sto li uste ne. Najavenite promeni se odlicni i bas e ona sto treba. No koga da gi ocekuvame. Kajronot intezivno vrti dosta vreme, a najava za pocetok nema. Na mnogu clenki i e potrebna novata kategorija dom i ke se namalat so toa zalbite za izbrisani artikli. Pozdrav uste ednas i se nadevam na uspesna rabota i sorabotka.
2021 03 25
a zosto brisete objavi koga piseme razmena? ne samo od profil tuku i od forum pa neli sajtot e za toa prodazba, razmena, podaruvanje/ a od druga strana ste pisale nekoi pravila no seuste se objavuvaat ii sedat so sliki od net ili ukraseni artikli so drugi dodatoci koine se prodavaat treba kon site clenki da ste isti .. a ne sedi ona sto e zabraneto a brisete ona sto ne e
2021 03 25
ок, Им посакувам, добредојде на новиот и на помладиот Модератор :-) Читам , најави за многу новини на странава, па се надеваме дека истава повторно ќе заживее и ќе биде забавна и за продавачите и за нас купувачите :-) Како долгогодишен купувач , си зимам право да би ви дадам сугестија и насочам да се зафатите со оние лажни профили и измамници, кои изминативе години ја уништија странава и нејзината репутација. Со средување на овој проблем ние ќе стекнеме доверба во вас ( не е битно кои сте) , и само така ќе постои взаемно задоволство и соработка. Секако, како за сите така и на вам ви треба време за ди ги потфатите сите конци , а бидејќи сите целиме кон подобро, ние Учесниците во наредниов период ќе ви пружиме и време, и трпение. Пријатна работа, Маја :")
2021 03 25
Srekno na dvete i od mene . Ne e bitno koi se, bitno e da najdeme zaednicki jazik i da se slozime site zaedno , bez da se prepirame , bidejki sme tuka so ista cel i namera. Imate potpolna podrska vo sreduvanje i davanje smisla na sajtov- da bide tokmu onaka kako sto treba i za toa sekako sme site tuka. Ne sum tolku aktivna so objavi kako prethodno, no online sum poveke vo denot, pa listam sekako shto ima novo. Eve eden predlog i od mene, koj mislam deka go imam i kazano prethodno : dupli objavi na artikli . Eve neka ne e kritika , tuku samo dobra sugestija do clenovite koi objavuvaat eden ist artikal po neznam kolku pati . Dokolku sakate da go reobjavite artikalot, dali e samo na namaluvanje ili sakate samo da osvezite objava - nebitno site go pravime toa, barem starata objava izbrisete ja na kantichkata (eve del od nas i go pravat toa). Znaete kako : koga nekoj zainteresirano ke vi go lista profilot , dosadno e da lista milion stranici so dupli artikli. :) I eve da odgovoram na go-999 , mislam ne se znaeme licno, no sepak se pronajdov vo Vashata sugestija, bidejki jas dekoriram naokolu, sakajki fotografijata da e lichna i interesna i na primer so shto jas bi go iskombinirala artiklot. Ako toa do sega bilo nepochituvanje na pravila, sigurno nekoj bi me predupredil, posle tolku godini tuka.Kako i da e, vo naslovot pishuva shto e na prodazba ;) Pozdrav devojki ♥
2021 03 25
Голема благодарност до сите! Ќе ни треба одреден временски период да се уходаме и секоја помош/ забелешка/ критика/ совет се добредојдени :) Се работи на новиот дизајн. Ќе имаме и нов Правилник, како и некои нови категории. Оној момент кога ке се заврши бришењето на објави од типот - десен фар за Рено, гарсоњера во Охрид, градежен материјал..ке се почне со чистење на измамници, стари/ непостоечки профили, дупли артикли.. Сакам и Форумот да стане пријатно место за размена на мислења и идеи а не Попуст/Распродажба/Тризадве, но пак ке кажам - за тоа да се случи ке треба време и трпение. Ке ви бидам благодарна за сите совети, насоки и идеи И уште еднаш- во мое лично име и во име на целиот тим на МГ, БЛАГОДАРАМ!
2021 03 25
Dobredojdovte. Vi posakuvam mnogu srekja i uspesna rabota na sajtot. Ni bevte potrebni! ❤️
2021 03 25
Vi blagodaram na site vas sto ni posakavte uspesna rabota, nie sme tuka ne da sozdavame tenzii i neprijateli, tuku da se obideme za site da bide podobro. Ve molime samo za malku trpenie i razbiranje, zasto se natrupale mnogu problemi sto treba da se resavaat tekovno i vo idnina. Veruvame deka novata kategorija DOM naskoro ke donese radost i mnogu moznosti za site clenki i clenovi na MG. Od moe i od imeto na celiot tim vi posakuvam mnogu uspesni sorabotki i novi prijatelstva. 😊
2021 03 25
Добродојдовте! Имам предлог во новиот опис на артикл и самиот профил на членот да стои, дали продава своја гардероба или е тоа продавница Втора рака. И од бактериски /хигиенски причини е потребно да се знае. Бидејќи вие сте веќе некое време членови, знаете дека сајтот го претворија во свој пазар продавачки на роба од втора рака набавена пред се во Бугарија. Ако смее и понатаму да се продава таква роба, да стои јасно, и да биде дезинфикувана. Потоа, категоријата Дом може ќе се појави за месец или 2.некому тоа му е предолго оти реновира или му треба нешто. Дозволете да отвори тема додека не ја воведете категоријата.
2021 03 25
СТОП ЗА ОБЈАВУВАЊЕ ТЕНЏЕРИЊА И ТАВИ КОРИСТЕНИ.
2021 03 26
> BiljanaNG: > Srekno na dvete i od mene . Ne e bitno koi se, bitno e da najdeme zaednicki jazik i da se slozime site zaedno , bez da se prepirame , bidejki sme tuka so ista cel i namera. > Imate potpolna podrska vo sreduvanje i davanje smisla na sajtov- da bide tokmu onaka kako sto treba i za toa sekako sme site tuka. Ne sum tolku aktivna so objavi kako prethodno, no online sum poveke vo denot, pa listam sekako shto ima novo. > Eve eden predlog i od mene, koj mislam deka go imam i kazano prethodno : dupli objavi na artikli . Eve neka ne e kritika , tuku samo dobra sugestija do clenovite koi objavuvaat eden ist artikal po neznam kolku pati . Dokolku sakate da go reobjavite artikalot, dali e samo na namaluvanje ili sakate samo da osvezite objava - nebitno site go pravime toa, barem starata objava izbrisete ja na kantichkata (eve del od nas i go pravat toa). > Znaete kako : koga nekoj zainteresirano ke vi go lista profilot , dosadno e da lista milion stranici so dupli artikli. :) > I eve da odgovoram na go-999 , mislam ne se znaeme licno, no sepak se pronajdov vo Vashata sugestija, bidejki jas dekoriram naokolu, sakajki fotografijata da e lichna i interesna i na primer so shto jas bi go iskombinirala artiklot. > Ako toa do sega bilo nepochituvanje na pravila, sigurno nekoj bi me predupredil, posle tolku godini tuka.Kako i da e, vo naslovot pishuva shto e na prodazba ;) > Pozdrav devojki ♥ ne bese licno kon tebe,neteni znam, ne otvram takvi nakiteni objavi no kako sto si pisala dolgi godini si tuka nevozmozno e da ne si znaela .. zatoa i prasav zosto na nekoi dozvluvaat sea na drugi brisaat i koga ne e potiv pravilata ...eve ti zaokruziv ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/7c2fa763dd8244a874bb2030dfd30229.jpg)
2021 03 26
> go--999: > > BiljanaNG: > > Srekno na dvete i od mene . Ne e bitno koi se, bitno e da najdeme zaednicki jazik i da se slozime site zaedno , bez da se prepirame , bidejki sme tuka so ista cel i namera. > > Imate potpolna podrska vo sreduvanje i davanje smisla na sajtov- da bide tokmu onaka kako sto treba i za toa sekako sme site tuka. Ne sum tolku aktivna so objavi kako prethodno, no online sum poveke vo denot, pa listam sekako shto ima novo. > > Eve eden predlog i od mene, koj mislam deka go imam i kazano prethodno : dupli objavi na artikli . Eve neka ne e kritika , tuku samo dobra sugestija do clenovite koi objavuvaat eden ist artikal po neznam kolku pati . Dokolku sakate da go reobjavite artikalot, dali e samo na namaluvanje ili sakate samo da osvezite objava - nebitno site go pravime toa, barem starata objava izbrisete ja na kantichkata (eve del od nas i go pravat toa). > > Znaete kako : koga nekoj zainteresirano ke vi go lista profilot , dosadno e da lista milion stranici so dupli artikli. :) > > I eve da odgovoram na go-999 , mislam ne se znaeme licno, no sepak se pronajdov vo Vashata sugestija, bidejki jas dekoriram naokolu, sakajki fotografijata da e lichna i interesna i na primer so shto jas bi go iskombinirala artiklot. > > Ako toa do sega bilo nepochituvanje na pravila, sigurno nekoj bi me predupredil, posle tolku godini tuka.Kako i da e, vo naslovot pishuva shto e na prodazba ;) > > Pozdrav devojki ♥ > ne bese licno kon tebe,neteni znam, ne otvram takvi nakiteni objavi no kako sto si pisala dolgi godini si tuka nevozmozno e da ne si znaela .. zatoa i prasav zosto na nekoi dozvluvaat sea na drugi brisaat i koga ne e potiv pravilata ...eve ti zaokruziv ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/7c2fa763dd8244a874bb2030dfd30229.jpg) Vi blagodaram na trudot 😇 Bidejki ne otvarate takvi objavi, znaci ne znaete deka sekoja sledna slika e samo od naznaceniot artikal ;) Pozdrav devojce 😘
2021 03 26
kupuvac: 🌺🍀🌺🍀Od sajtov sum zadovolna bidejki sum kupila preubavi i kvalitetni parcinja obleka,po ubava i skromna cena,a sum imala sorabotka so prekrasni clenki,so isklucok na dve,na koi sum veruvala a sum dobila partali,zatoa na novite moderatori im posakuvam uspesna rabota,da se zacisti sajtov od takvite prevaranti,za da prodolzime ponatamu da si sorabotuvame so cesni i prekrasni clenki,da si imame mnogu sorabotki i druzenja.. Uste ednas posakuvam uspesna rabota na site 😘🍀🌺🍀🌺🍀🌺🍀🌺🍀🌺🍀🌺🍀🌺🍀🌺🍀
2021 03 26
KONECNO STRANATA MALKU DA SE POSREDUVA I KOREGIRA I DODAVA NESTO NOVO SEKAKO VREME TRPENIE NO JA IMATE NASATA PODRSKA NAJPRVIN CISTENJE BRISENJE NA LAZNI PROFILI SETO DRUGOTO KE SE SREDI USTE EDNAS CESTITKI I USPESNA RABOTA DO NOVITE MODERATORI
2021 03 26
Dobredojdovte i od mene. Mislam deka sum najstariot aktiven clen na MG. Vratete ja DOVERBATA vo sajtot Ve ceka mnogu rabota ,no nie sme strplivi i so vas Od nas imate samo podrska <3 <3 <3 P.S.Vi pisav pred nekolku meseci i.povtorno na mejl-Koga se reobjavuva artikal da ima moznost ,opcija da se stisne kopce 'Reobjavi da se objavi artikalot pod nova data ,a stariot artikal nema da postoi.po dva-tri pati objaven Ova go ima na mnogu sajtovi. Vi pozeluvam uspesna rabota,a Bogami imate dosta rabota
2021 03 27
1 2