Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

mojagarderoba.mk /

Соопштенија, новости, коментари од модераторите /

Ајде еднаш за секогаш

да расчистиме некои работи 1. Ново е кога е со етикета, во оригинална опаковка, необлечено или некористено. Нешто што е облечено еднаш- двапати НЕ Е ново 2, Еко кожа / синтетичка кожа НЕ Е КОЖА!!! Ако артиклот нема знакче за кожа, никаде не пишува 100% genuine leather, тогаш не е кожа 3, Свиленкасто и свилено се 2 потполно различни работи. На се што е свилено стои 100% silk. Cupro е памучно влакно обработено да подсетува на свила. Полиестер не е свила како ни акрил Продолжи го списокот :) :)
2021 05 03
Ха ха истиве работи и мене многу ме нервираат. Да продолжам. Сваровски, а оно svarovski elements или стакленце некое. Потоа златно или сребрено ланче а тоа мислеле на бојата .. Или продава копии од бренд, а пишува Армани, Версаче...
2021 05 03
И ве молам да не се дозволува целиот опис на облеката да е на англиски. Како да се англичани. Толку да не си го сакаат и не го познаваат јазикот..
2021 05 04
i koj broj e treba da pisuvaat ..ne mi e bas jasno kao moze da objavi a broj ne pisuva , jas dokolku ne popolnam site polinja ne mi objavuva artiklot
2021 05 06
1. Преубаво / модерно / дотерувачко... Тоа се релативни придавки коишто варираат од човек до човек и зависат од личниот вкус, па со само тоа не треба да стојат во описот на артиклот 2. Понуда со слики од Интернет кои "потсетуваат" на артиклот кој е на продажба 3. Производи сликани во комбинации со низа други нешта со цел да се "украси" сликата, па купувачот е во дилема што се нуди за бараната цена.
2021 05 06
Не читање на биото на почеток на членката. Пишува дека веќе се минимални цените и попуст нема, а таа ти пишува попуст може? Исто и за размена. Без размена, а некој, може размена? Јас на сите членки им читам тоа што пишале, па им пишувам порака. Друго, да престанат вратка негативни коментари, некоја што заебала работа и си добила негативен од друга и сега таа и враќа со негативен, не беше така лажеш, сушиш. Да се зема во обзир што пишува на негативниот и без докази да не се дозволува да стои. Само со муабет го купив скинато без слика, не верувам на никој. За подигање и неподигање има карго документ, за лични средби има скриншот од разговор, само на збор не верувам. Валкани и искинати алишта, апла и тоа се гледа на сликата, да се продаваат и тоа по сочни цени. Подарете ги. Оние сликите однопачки, ќе си го искршам вратот да видам. Тоа ваљда вие тука админите треба да средите зошто и мене ми излегувала таква и после мора да го едитирам. Слики од интернет дефинитивно! Оригинал ова, оригинал она, келвин клајн саат за 300 денари. Ако е оригинал, документ, слика, доказ....
2021 05 07
A nesto sto e bez etiketa, isprano radi korona virus. Probano i malo, voopsto nenoseno nikade... Vo koja kategorija e?
2021 05 08
> Sweet27: > A nesto sto e bez etiketa, isprano radi korona virus. > Probano i malo, voopsto nenoseno nikade... > Vo koja kategorija e? "Ново е кога е со етикета, во оригинална опаковка,НЕОБЛЕЧЕНО или НЕКОРИСТЕНО." Ok?
2021 05 08
Ctавете ја облеката што ја сликате на закачалка или на кукла или на било што.Не ја фрлајте на паркет,колку и да ви е чисто дома не делува убаво. >:(
2021 05 08
> AdminMG: > > Sweet27: > > A nesto sto e bez etiketa, isprano radi korona virus. > > Probano i malo, voopsto nenoseno nikade... > > Vo koja kategorija e? > "Ново е кога е со етикета, во оригинална опаковка,НЕОБЛЕЧЕНО или НЕКОРИСТЕНО." > Ok? Vi blagodaram
2021 05 08
> Sweet27: > A nesto sto e bez etiketa, isprano radi korona virus. > Probano i malo, voopsto nenoseno nikade... > Vo koja kategorija e? Имаш категорија ново без етикета.
2021 05 08
> SuperNova: > Eднаш за секогаш ставете ја облеката што ја сликате на закачалка или на кукла или на било што.Не ја фрлајте на паркет,колку и да ви е чисто дома не делува убаво. >:( Baska i poubavo se gleda modelot taka. I koga sme kaj uglednosta, ne mora da e prepeglano,mada zasto i da ne e.. ,ama pa izguzvano,skoro pa izdzvakano ic ne lici. Vtoro,nekoj go spomna i toa so broevite i goleminite. Osnovno e toa, zar da pocnes da prasuvas so koj broj e ? I ne znam zasto e tesko, da se stavi malku podetalen opis na proizvodot. Sepak e online prodazba, i sepak na slika ne moze da se dolovi sekogas se
2021 05 09
Број 32 детски, а кога ги пробува дете со 30 нога не може да ги облече :(
2021 06 04
Losite naviki mnogu tesko se iskorenuvaat. Ovde se trca za da se postira i prodade, a ne se poglednuvaat ni nasokite ni upatstvata za nacinot na rabota. Informirajte se navremeno i citajte gi novite CPP i site izvestuvanja od administratorite. Od utre masovno ke se brisat postovi sto ne se vo soodvetni kategorii ili nemaat kategorija, isto kako i naslovnicite od internet, postovite bez cena i originalite od koj bilo brend bez bar kod i seriski broj. Popustite ne pripagjaat vo glavnoto meni, a sekoj ist model sto se nudi vo dve i povekje golemini avtomatski vodi kon brisenje na celiot profil. Ve molam bidete odgovorni i znajte deka pardon nema za nikoj, bez razlika dali ovde e edna decenija ili edna nedela. So celata dobra volja i zelba za korektni komunikacii, sekojdnevno se sudirame so maksimalno bezobrazni i kavgadziski nastroeni clenki, koi baraat poseben tretman ili ednostavno sakaat da navreduvaat i da se raspravaat so nas. Preteravte vo sekoj pogled, no mora da sfatite deka red ke ima, sakale vie ili ne.
2021 06 06
Кога објавувате чевли ставете кој број се истите, аман! Колку објави видов деновиве со чевли, а никаде не пишува кој број се. За облека ај разбирам кога нема пишано величина, може да е стандард, ама чевли не може да бидат стандард.
2021 07 08