Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Наскоро пристигнуваат нови промени. Ве молиме прочитајте повеќе информации за истите тука.

Наскоро пристигнуваат нови промени. Ве молиме прочитајте повеќе информации за истите тука.

Форум /

mojagarderoba.mk /

Помош за страницата /

Ајде еднаш за секогаш

да расчистиме некои работи 1. Ново е кога е со етикета, во оригинална опаковка, необлечено или некористено. Нешто што е облечено еднаш- двапати НЕ Е ново 2, Еко кожа / синтетичка кожа НЕ Е КОЖА!!! Ако артиклот нема знакче за кожа, никаде не пишува 100% genuine leather, тогаш не е кожа 3, Свиленкасто и свилено се 2 потполно различни работи. На се што е свилено стои 100% silk. Cupro е памучно влакно обработено да подсетува на свила. Полиестер не е свила како ни акрил Продолжи го списокот :) :)
пред 4 дена, 16:26
Ха ха истиве работи и мене многу ме нервираат. Да продолжам. Сваровски, а оно svarovski elements или стакленце некое. Потоа златно или сребрено ланче а тоа мислеле на бојата .. Или продава копии од бренд, а пишува Армани, Версаче...
пред 4 дена, 23:27
И ве молам да не се дозволува целиот опис на облеката да е на англиски. Како да се англичани. Толку да не си го сакаат и не го познаваат јазикот..
пред 3 дена, 16:59
i koj broj e treba da pisuvaat ..ne mi e bas jasno kao moze da objavi a broj ne pisuva , jas dokolku ne popolnam site polinja ne mi objavuva artiklot
пред 1 ден, 22:00
1. Преубаво / модерно / дотерувачко... Тоа се релативни придавки коишто варираат од човек до човек и зависат од личниот вкус, па со само тоа не треба да стојат во описот на артиклот 2. Понуда со слики од Интернет кои "потсетуваат" на артиклот кој е на продажба 3. Производи сликани во комбинации со низа други нешта со цел да се "украси" сликата, па купувачот е во дилема што се нуди за бараната цена.
пред 1 ден, 23:47
Не читање на биото на почеток на членката. Пишува дека веќе се минимални цените и попуст нема, а таа ти пишува попуст може? Исто и за размена. Без размена, а некој, може размена? Јас на сите членки им читам тоа што пишале, па им пишувам порака. Друго, да престанат вратка негативни коментари, некоја што заебала работа и си добила негативен од друга и сега таа и враќа со негативен, не беше така лажеш, сушиш. Да се зема во обзир што пишува на негативниот и без докази да не се дозволува да стои. Само со муабет го купив скинато без слика, не верувам на никој. За подигање и неподигање има карго документ, за лични средби има скриншот од разговор, само на збор не верувам. Валкани и искинати алишта, апла и тоа се гледа на сликата, да се продаваат и тоа по сочни цени. Подарете ги. Оние сликите однопачки, ќе си го искршам вратот да видам. Тоа ваљда вие тука админите треба да средите зошто и мене ми излегувала таква и после мора да го едитирам. Слики од интернет дефинитивно! Оригинал ова, оригинал она, келвин клајн саат за 300 денари. Ако е оригинал, документ, слика, доказ....
пред 10 часа
A nesto sto e bez etiketa, isprano radi korona virus. Probano i malo, voopsto nenoseno nikade... Vo koja kategorija e?
пред 1 час
> Sweet27: > A nesto sto e bez etiketa, isprano radi korona virus. > Probano i malo, voopsto nenoseno nikade... > Vo koja kategorija e? "Ново е кога е со етикета, во оригинална опаковка,НЕОБЛЕЧЕНО или НЕКОРИСТЕНО." Ok?
пред 1 час