Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

За членовите на mojagarderoba.mk /

Дали има уште купувачи на странава?

Девојки ме интересира, дали на странава останаа сеуште купувачи или секој гледа нешто да продаде а никој да купи. Јас лично и продавам но и купувам кога нешто стварно ќе ми се допадне но гледам во последнава година многу ретко се продаваат работи 100 пати повеќе промет имам на други социјални мрежи него тука. Исто така забележав дека сите бараат намалување на цени па макар и на ново парче цената да му е 200-300 ден. а истото парче облека да го видат во други бутици што не се втора рака би дале дупло цена. Странава е создадена за секој да може да купи облека со намалена цена, но повеќето бараат само бренд име па макар и партал да е. Мислам дека темава е добра за дискусија измеѓу нас како членови и споделување на искуство и мислење, па би сакала да чујам ваше. :")
2021 05 09
Еве јас често купувам. Проблем е некои од ист град не сакаат средби само по карго праќаат, или тешко да се договориме ако сме од далечни населби. Но за некои тоа не е проблем. До човекот е.
2021 05 10
mn slabo ..jas poveke razmena si pravam
2021 05 10
Jas i kupuvam i prodavam,iskreno odamna ništo ne sum objavila,nekako najdosadniot del mi e slikanjeto na proizvodite,pa od tie pričinini pasivna sum vo odnos na objavite.Ne možam da se požalam deka koga kje objavam ne se prodava.Možebi kje počekaš nekolku dena,zavisno koj period vo mesecot e,pred platata da stigne kaj site,no sepak se slučuva nešto.Artiklite sekogaš kaj mene se vo besprekorna sostojba,po ednaš oblečeni ili so etiketa.Drugo ne prodavam.Postaro podaruvam. Cenite najniski što može da bidat,sekoj da može da dozvoli da se podnovi. Što se odnesuva do kupuvanjeto sekogaš gledam da se novi nekoristeni proizvodi,po možnost so etiketa. I sorabotuvam so odredena grupa členovi,vo koi navistina imam doverba vo toa što go prodavaat. Na sajtot ima mnogu fer i sovesni členki,so koi vredat sorabotki,no ne deka nema sovesno nagrdeni ličnosti,koi samo gledaat da izmamat.Vo ovie pet godini kolku što sum člen,ne deka dva pati ne bev dobro nasamarena,bez nikakva griža na sovest od drugata strana,no neka im služi na čest.Teško deka takvite likovi može da se popravat ili promenat. I da završam,smetam koga site členovi bi se držele do pravilata na prodažba,koga bi se prodavale isklučivo proizvodi vo dobra sostojba i povolni ceni,sajtot bi funkcioniral besprekorno.Eve imame i novi administratori,pa da se nadevame deka kje se slučat promeni vo pozitivna nasoka,no najbitno da se vrati doverbata kaj členovite.Da nema izmami i malverzacii. Za brendovite ne mi preči da se prodavaat i da bidat izbor kaj členovite, ako se po poniski ceni odkolku vo molovite a sepak novi.I često znam da kupam ako nešto navistina go posakuvam i me raduva. Dosta kažav,obično ne debatiram mnogu,no nekoi iskustva do sega sakav da gi prenesem. Pozdrav i ubav den na site,😊😊😊
2021 05 10
Jas, vrti- suci, se so tie isti 10 clenki. Ete denes kupiv sandali a prodadov farmerki :D Puna kapa :))))
2021 05 10
Vo posledno vreme - ne tolku kako porano, a mozebi i jas ne sum tolku aktivna kako sto bev. Resiv malku da si dadam oddiska od objavi, posle dolgi godini sekoj den objavuvanje , sredbi i angazmani okolu ova (mislam na slikanje, merenje itn). Ne velam deka dokolku ne se aktivira covek so objavite, nema da prodava, tuku treba bash da bide posveten. Da bidam iskrena godinive se opsednav od stranava, pa nekogas se slucuvase i da zanemaram bitni raboti okolu mene zaradi ovdesnata posvetenost. Fotografirav, merev , uzivav vo opisot dodeka go pisuvav i jas i bliskite uspeavme da namalime garderoba vo svoite garderoberi , pa i da se podnovime, neli. Samite obvrski na denesnicava, eve so online nastava so decata ili zelbata ednostavno da im se posvetis na niv i na sebe, dovede do toa da posakam malku pauza. Se slucuva da reobjavam artikal dokolku sakam da go namalam vo cena ili ednostavno da go osvezam i sekako da pokazam deka sum uste prisutna, iako ne tolku aktivna. Koga ke imam vreme ke sliknam, koga ke posakam ke se aktiviram povtorno , no vo pomala mera sekako , bidejki nema ni tolku za objava, uspesno i kaj novi gazdarici si se preselija artiklite :) Veruvam deka zivosta vo stranava ke se vrati i sekako so pravilnosti i iskrenost. Pozdrav do site ♥
2021 05 10
Jas sum relativno zadovolna, steknav krug na redovni sledbenici i kupuvaci, se nadevam deka toa e poradi mojot korekten pristap i iskrenost vo sorabotkite 😊 Sepak, bez namera da kritikuvam ili navredam nekogo licno, smetam deka stranicava prerasnuva vo mesto za komercijalna prodazba na dukjanska roba ili second-hand biznisi, koi enormno ja zgolemija ponudata i ekstremno gi namalija realnite ceni na kvalitetnite artikli. Moja garderoba bi trebalo da znaci tokmu toa - prodazba na licni parcinja od semejniot garderober, veruvam deka na samite pocetoci bilo taka, no toa odamna vekje ne e slucaj. Se pomalku kupuvaci, a se povekje prodavaci. Kolku e toa dobro, ke vidime site zaedno. Vi posakuvam uspeh i kvalitetni sorabotki 😘
2021 05 10
Благодарам на сите за мислењата, сепак сакав да започам една дискусија каде што може сите да си споделиме искуства. И јас сум многу посветена на странава во однос на квалитет на слики и опис на облеката и кога го почнав бутикот многу ми правеше ќеф од креативен аспект да си сликам и средувам работи и никогаш не го почнав со намера да заработам пари туку со намера да рециклирам облека која е сосема нова или има потенцијал да се носи уште многу и секако да имам по минималистички пристап во мојот гардаробер и да се ослободам од облека. Се согласувам дека со годиниве странава опадна, најавуваат промени но сеуште ништо не се одделува од старото. Во прирачник за користење пишува дека сите комерцијални бутици ќе бидат банирани, но за жал не е така. Многу наоѓаат шанса да се промовираат на странава. Инаку, повеќето од членките со кои сум соработувала се навистина верни и културни купувачи но дефинитивно имало и некој што порачуваат и не се подигнуваат пратка, сепак мислам дека во ова би се пронашол секој онлајн продавач. Во споредба со други странски страни со иста намена можам да кажам дека тука секој гледа зема за намалена цена, што е сосема во ред ако цената има фора за попуст, но сум добивала ваквии пораки за многу артикли што се испод 300 денари и стварно вредат за квалитетот и по намалување на 100 денари пак им било скапо поради карго. За разлика од ова, бренд имиња како Зара (што се смета како бренд во МК) или други странски брендови се продаваат многу побрзо и по поскапа цена за нешто што едвај може сеуште да се носи. Ова секако е само моја гледна точка па сакав да споделам и многу ми е мило кога читам мислења од успешни членки на странава. Се надевам дека во иднина ќе имаме нови промени, повеќе успех и соработки <3
2021 05 10
Pomalku kupuvam od moite omileni clenki od pricina sto dosta namaliv na kilaza i nivnite artikli mi se golemi A za sorabotka so novi ili so clenki so koi ne sum sorabotuvala se pomalku se osmeluvam Vrie ovde so cest na isklucoci sekako od clenki na koi edinstvena cel im e da prodadat i tolku Kade e zadovolstvoto od ostvarenata sorabotka Da napravis nekoj sreken so prodazbata da si se podnovis a da ne se tresis sto ke ti ispratat Nie od gradovite vo vnatresnosta da dojdeme do nekoe parce obleka a da ne mora da patuvame itn...
2021 05 10
Порано често купував, сега ретко, како што кажаа и претходните членки сум имала доста лоши искуства, Чест на исклучоци. Се десило и да бендисам нешто но цената била превисока, имајќи во предвид дека барем во денешно време има милион продавници за облека каде можеш да купуваш нови артикли за ниска цена а тука претежно се продава second hand мора цените да бидат малку по разумни , затоа и нема купувачи , доста членки за жал се откажаа. Да не зборувам за лошите искуства едно очекуваш а добиваш ѓубре, нормално од таквите страда сајтов, откако некој ќе биде измамен и оштетен финансиски нема да му текне повторно да купува, колатерална штета од целава ситуација се секогаш новите членки кои можеби стварно имаат убави работи но никој не се осмелува да купува од нив. ,:(
2021 05 16
Јас повеќе се разменувам, доколку некоја членка нема доволно пари за да купи одма намалувам на цена 😊 Целта ми е да земам други производи за да ги користам и онака овие џабе ми стојат по дома.
2021 05 30
Задоволна се договарам, не одам со високи цени иако е квалитетна, неоштена квалитетна роба има и нови.Задоволна и со купувачите носам најбрзо до карго .Во Скопје носам каде сакаат без надоместок.
2021 06 06