Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Убавина, стил, здравје /

Исхрана, рецепти, екологија /

Екологија, загадување

Знаете ли дека има група на ФБ, Не биди ѓубре, се собираме повремено за чистење на одредени локации не само во Скопје. Што правите кога е многу загадено?
2021 07 07
Имате ли прочистувачи, озонери, и какви?
2021 07 09
Имате ли јонизатори и кој модел? Според некои негативните јони се подобри чистачи на пм честици.
2021 07 09
jas imam procistuvac na vozduh ST i ne sum zadovolna realno go kupiv zosto site doma pusime cigari no ne primetuvam deka nesto procistuva :) i sega i mi sluzi ko ventilator vo detskata soba , za ladenje dobro ladi , podobro od klasicen ventilator za dimot od cigari aspiratorot za kujna e kade kade podobar pa planiram da stavam eden i vo spalna,maz mi pred spienje u krevet mora da ispusi 2-3 cigari
2021 07 18
Јас купив полски јонизатор ionic care и може околу 2 часа со затворен прозор да издржам кога е многу загадено. Не му се менуваат филтри, само се чисти средишниот дел кој е од инокс.
2022 01 13