Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Слободно време и хоби /

Празници /

Мир Божји, Христос се роди!

Драги членки и членови, среќен Божиќ! ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/3d59cc27944c6165afeeab26be14572d.jpg)
пред 21 ден, 09:54
Рана зора додека се руди, коледарска песна Вас нека Ве буди. Среќа и радост Господ нека дари, полна софра, а и многу пари. Сите да Ве служи здравје, бадникова вечер да Ви е наздравје. Берикет и к’смет во куќи да ви царува, со здравје и љубов Господ да Ве дарува! ЗА МНОГУ ГОДИНИ БОЖИЌ!
пред 21 ден, 13:33
Честит Бадник и Божиќ!
пред 21 ден, 17:23
![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/e3f189a8054a8d7cc504ae66f98ff6d8.jpg)
пред 21 ден, 23:06
![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/71212ebc1690a341c6fc987e83a09d86.jpg) Navistina se rodi!!! Za mnogu godini praznikot!
пред 21 ден, 23:21
![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/901429f90905e0b2f5c7a47ff49d0f6d.jpg) Божјата милост насекаде нека ве прати, нека за доброто со добро ви се врати Христос насекаде да ве води, Среќен Божиќ, Христос се роди.
пред 20 дена, 06:35
![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/21e83762f3ab501a6d8f5d8263d1d181.jpg) ХРИСТОС СЕ РОДИ За многу години да ни е празникот
пред 20 дена, 10:20
Среќен Божиќ! Христос се роди! Здравје,среќа и бериќет на сите! За многу години! ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/c076bde6cb2a98593ad04248d47bae4d.jpg)
пред 20 дена, 13:38
![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/79e1494ffb041e96722f71615fbd041b.jpg)
пред 20 дена, 14:02
Srekjni praznici posakuvam na site clenki i clenovi Da ste zdravi i zivi ❤❤❤
пред 18 дена, 12:16