Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Moja Garderoba e mesto za kupuvanje/ prodavanje/ razmenuvanje na lična i semejna garderoba. Moja Garderoba ne e mesto za privatni biznisi. Deset fustani so razlicna golemina, novi so etiketa ne se licna garderoba. Prodažba na garderoba od XS do XXL i cevli od 35 do 44 potpaga pod second hand dukjan. Na Moja Garderoba ne se prodavaat iskopirani high end brendovi. Takva prodažba ke bide momentalno izbrisana a členot što prodava kopirani brendovi blokiran Skaj ne e koža, poliamid/akril ne e svila Koga postirate poveke parcinja vo eden post davate VKUPNA CENA za site zaedno Ne stavajte šareni slikicki so tekst RASPRODAŽBA. Imate del na Forumot kaj što oglasuvate rasprodažbi Artikli bez soodvetna kategorija ke bidat izbrišani bez predupreduvanje Navredi i zakani na Admin Timot nosat momentalen blok bez možnost za vrakanje na Moja Garderoba
2022 06 30
Dragi garderoberki, i od avion se prepoznava dukjanska roba, taa nema da bide tolerirana. Ne e fer da im se odzema sansata na onie sto prodavaat domasni artikli zaradi nekoj sto saka da si prodava komercijalno. Profilite sto nudat isklucivo NOVO SO ETIKETA isto ke bidat predmet na analiza. Uste ednas ve molime - vodete se spored pravilata i bidete vo tek :)https://mojagarderoba.mk/modjunior-34089
2022 07 01
Uste edno potsetuvanje - ne postirajte vo serii, pravete pauzi vo tekot na denot. Ne ste limitirani spored brojot na dnevni objavi, no treba da se bide korekten kon drugite clenki i clenovi. Nemojte postojano da objavuvate ist artikal i ne stavajte ceni vo stilot "1, 5, 10 denari... po dogovor" vo naslovot.
2022 07 01
Tuka za odredeni prodavaci mozebi realno se govori no, za nekoi ne bash. Eve jas , kako i sekogas ke govoram vo svoe ime, a poveke i od prijatelkite na MG znaat se' (bidejki ovde postoi i prijatelstva) : -Imav turbulentni 4 hormonski godini vo koi za 2 godini kachiv golema kilaza, pa potoa poslednata godina simnav 26 kilogrami vo istata. Znaci prodavav od XL , pa sega i M. - Potoa nie sme 3 sestri i mlada vujna, konfekciskite broevi ni se od S do XXL (vujna e XXL i se' e rasprodadeno rapidno,sega nemam nejzini objavi), shto znachi deka kako shto imam naglaseno vo opis, sekako e potesno semejstvo i shto ne znachi deka sme buvljak pazar , tuku se lichni parchinja. - Potoa edno vreme pravev usluga na nasha draga chlenka ovde koga imashe bebence, pa prodavav nejzini parchinja - shto znachi deka prijatelstvata ovde ostanuvaat dolgo i deka se neguvaat i nadvor od ovaa stranica i na moe zadovolstvo ushte postojat. Sakam da kazam , dukanska roba - da tochno se raspoznava, preprodavachi na second hand koi porachuvaat so paleti od stranstvo i toa se raspoznava, no ne treba da se stavi sekoj vo istiot toj kosh na preprodavachi, narochito koga se raboti za zeni, bidejki ne postoi zena koja ne varira od godina vo godina so kilaza ili stil na oblekuvanje. Na tapija sum odamna jas kako chlen na MG, ne e bitno koja sum i shto sum , ovde sum potpolno nebitna bidejki sum bez svoi podatoci za onie koi ne me poznavaat, kako i sekoja chlenka ovde so edna slikichka i nikakov podatok .
2022 09 09
Ovde sme site anonimus dodeka ne se ostvari lichna sredba ili kontakt. Vie kako admini ste si ok , fino si terate so nepravilnostite, no site sme dami , gospogji/ gospoda, majki , devojki - ednostavno lugje i treba da se razbereme chovecki bez ironija vo sugestiite i kritikite. Ve pofaliv na start, no imav i mnogu ''ironichni'' i poraki so potsmev od edna od vas vo poraki , shto ne dava ubava slika za vodenjeto i administriranjeto na ovaa stranica koja postoi mnogu godini. I da.... go sredivte preprodavanjeto mislam, ne gi gledam najaktivnite preprodavachi od prethodno , uspeshni ste- za pofalba, no pak ke kazam - ne sme site vo ist kosh . Pozdrav prijatelki moi - se gledame na sredbi za nasheto kupi - prodaj od MG ili na obichen laf muabet ♥
2022 09 09
> BiljanaNG: > Ovde sme site anonimus dodeka ne se ostvari lichna sredba ili kontakt. > Vie kako admini ste si ok , fino si terate so nepravilnostite, no site sme dami , gospogji/ gospoda, majki , devojki - ednostavno lugje i treba da se razbereme chovecki bez ironija vo sugestiite i kritikite. Ve pofaliv na start, no imav i mnogu ''ironichni'' i poraki so potsmev od edna od vas vo poraki , shto ne dava ubava slika za vodenjeto i administriranjeto na ovaa stranica koja postoi mnogu godini. > I da.... go sredivte preprodavanjeto mislam, ne gi gledam najaktivnite preprodavachi od prethodno , uspeshni ste- za pofalba, no pak ke kazam - ne sme site vo ist kosh . > Pozdrav prijatelki moi - se gledame na sredbi za nasheto kupi - prodaj od MG ili na obichen laf muabet ♥ <3
2022 09 12
Vo celost se soglasuvam so tebe Bile Stranata se podsredi malku ,nema malogragjanski prepukuvanja na forumot kako porano Jas moze da kazam isto taka sum dolgo ovde i imam ostvareno nad 100tina sorabotki Nikogas ne sum imala dukjan za garderoba nitu sum preprodavala na golemo, no pred izvesno vreme dobiv poraka so predupreduvanje koja ne bese bash prijatna i ne bese samo predupreduvanje, jas licno go svatif kako izvestuvanje deka mnogu clenki se zalele od mene deka prodavam roba so etiketa Vistina prethodniot den objaviv 3 bluzi so etiketi koi gi donese svekrva mi koja bese na gosti vo Germanija i rece ako ti se dopagjaat nosi gi ako ne prodaj gi Ni gi pratile od tamu domakiniti kaj so bea I vednas utredenta dobiv poraka deka prodavam dukjanska roba Otkako posociv deka ete ima i drugi artikli objaveno so etiketi bez da imenuvam clenovi, togas si dobiv kompliment deka sum kodosh Ubavo mi bese na stranava ,imam mnogu prijatelstva ostvareno pokraj sorabotkite Vistina e deka se sredija mnogu raboti, samo mi se cini deka e nekako mnogu "gluvo" Pozdrav do adminite , sekako deka vie si ja vrsite vasata rabota ama bi mozele da imame poprijatelski odnos megju sebe, pomek nacin na komuniciranje ❤🥰
2022 09 14
> ananikol: > Vo celost se soglasuvam so tebe Bile > Stranata se podsredi malku ,nema malogragjanski prepukuvanja na forumot kako porano > Jas moze da kazam isto taka sum dolgo ovde i imam ostvareno nad 100tina sorabotki > Nikogas ne sum imala dukjan za garderoba nitu sum preprodavala na golemo, no pred izvesno vreme dobiv poraka so predupreduvanje koja ne bese bash prijatna i ne bese samo predupreduvanje, jas licno go svatif kako izvestuvanje deka mnogu clenki se zalele od mene deka prodavam roba so etiketa > Vistina prethodniot den objaviv 3 bluzi so etiketi koi gi donese svekrva mi koja bese na gosti vo Germanija i rece ako ti se dopagjaat nosi gi ako ne prodaj gi > Ni gi pratile od tamu domakiniti kaj so bea > I vednas utredenta dobiv poraka deka prodavam dukjanska roba > Otkako posociv deka ete ima i drugi artikli objaveno so etiketi bez da imenuvam clenovi, togas si dobiv kompliment deka sum kodosh > Ubavo mi bese na stranava ,imam mnogu prijatelstva ostvareno pokraj sorabotkite > Vistina e deka se sredija mnogu raboti, samo mi se cini deka e nekako mnogu "gluvo" > Pozdrav do adminite , sekako deka vie si ja vrsite vasata rabota ama bi mozele da imame poprijatelski odnos megju sebe, pomek nacin na komuniciranje ❤🥰 Pocituvana, uredno i kulturno bevte izvesteni, nema potreba od nerealno pretstavuvanje na konverzacijata. Vi bese daden dobronameren sovet, bevte predupredeni i Vi posakavme ubav den vo razgovorot sto e arhiviran. Nisto ne Vi bese izbrisano, nitu bevte osteteni. Kako Vie, taka i site ostanati, bez razlika dali ste stari ili novi clenki i clenovi, ke mora da se pridrzuvate kon pravilata i da gi zemate predvid nasokite od admin timot na MG, cija zadaca e sajtov normalno da funkcionira. Imajte ubav den :)
2022 09 14
> ModJunior: > > ananikol: > > Vo celost se soglasuvam so tebe Bile > > Stranata se podsredi malku ,nema malogragjanski prepukuvanja na forumot kako porano > > Jas moze da kazam isto taka sum dolgo ovde i imam ostvareno nad 100tina sorabotki > > Nikogas ne sum imala dukjan za garderoba nitu sum preprodavala na golemo, no pred izvesno vreme dobiv poraka so predupreduvanje koja ne bese bash prijatna i ne bese samo predupreduvanje, jas licno go svatif kako izvestuvanje deka mnogu clenki se zalele od mene deka prodavam roba so etiketa > > Vistina prethodniot den objaviv 3 bluzi so etiketi koi gi donese svekrva mi koja bese na gosti vo Germanija i rece ako ti se dopagjaat nosi gi ako ne prodaj gi > > Ni gi pratile od tamu domakiniti kaj so bea > > I vednas utredenta dobiv poraka deka prodavam dukjanska roba > > Otkako posociv deka ete ima i drugi artikli objaveno so etiketi bez da imenuvam clenovi, togas si dobiv kompliment deka sum kodosh > > Ubavo mi bese na stranava ,imam mnogu prijatelstva ostvareno pokraj sorabotkite > > Vistina e deka se sredija mnogu raboti, samo mi se cini deka e nekako mnogu "gluvo" > > Pozdrav do adminite , sekako deka vie si ja vrsite vasata rabota ama bi mozele da imame poprijatelski odnos megju sebe, pomek nacin na komuniciranje ❤🥰 > Pocituvana, uredno i kulturno bevte izvesteni, nema potreba od nerealno pretstavuvanje na konverzacijata. Vi bese daden dobronameren sovet, bevte predupredeni i Vi posakavme ubav den vo razgovorot sto e arhiviran. Nisto ne Vi bese izbrisano, nitu bevte osteteni. Kako Vie, taka i site ostanati, bez razlika dali ste stari ili novi clenki i clenovi, ke mora da se pridrzuvate kon pravilata i da gi zemate predvid nasokite od admin timot na MG, cija zadaca e sajtov normalno da funkcionira. Imajte ubav den :) Ne mozam vo celost da vi repliciram , ne mi dozvoluva sajtot
2022 09 14
ModeratorJunior Nikade ne spomnav deka mi izbrishavte , jas sama gi izbrishav ama vasite obvinuvanja deka prodavam dukjanska roba ne se tocni Pak ke povtoram, nemam.dukjan i ne prodavam na golemo No navratete se vo arhiviranite razgovori i ke vidite deka vie mene me obvinivte deka se zanimavam so kodoshenje . Za mene e toa navreda bidejki jas nikogo ne nakodoshiv deka prodava vakva ili takva roba, ne me interesira koj sto prodava , samo vi posociv deka ima eden kup objaveni proizvodi so etiketa Pravilata treba da vazat za site podednakvo Kodoshenje e toa sto "nekoi clenki " vi prijavile deka mojot profil sluzi za prodavanje na golemo Kade se dokazite deka prodavam dukjanska roba ? Trite artikli so etiketa ? Prijaten den vi posakuvam i uspesna rabota 😊
2022 09 14
> ananikol: > ModeratorJunior > Nikade ne spomnav deka mi izbrishavte , jas sama gi izbrishav ama vasite obvinuvanja deka prodavam dukjanska roba ne se tocni > Pak ke povtoram, nemam.dukjan i ne prodavam na golemo > No navratete se vo arhiviranite razgovori i ke vidite deka vie mene me obvinivte deka se zanimavam so kodoshenje . Za mene e toa navreda bidejki jas nikogo ne nakodoshiv deka prodava vakva ili takva roba, ne me interesira koj sto prodava , samo vi posociv deka ima eden kup objaveni proizvodi so etiketa > Pravilata treba da vazat za site podednakvo > Kodoshenje e toa sto "nekoi clenki " vi prijavile deka mojot profil sluzi za prodavanje na golemo > Kade se dokazite deka prodavam dukjanska roba ? Trite artikli so etiketa ? > Prijaten den vi posakuvam i uspesna rabota 😊 Pocituvana, ne posocivte, tuku prativte sliki od profili na clenki, kako sto i drugite prakjaat za Vas, znaci postapivte isto kako i tie :) Normalno, Vasite i nivnite podatoci se bezbedni kaj nas, no admin timot sekako ne poddrzuva megjusebni pokazuvanja so prst. Tuka sme da sorabotuvame i da si pomagame, neli? Iskoristete ja celava Vasa ubava energija za sorabotki na MG, blagodarime za komentarite i poddrskata :)
2022 09 14
> ModJunior: > > ananikol: > > ModeratorJunior > > Nikade ne spomnav deka mi izbrishavte , jas sama gi izbrishav ama vasite obvinuvanja deka prodavam dukjanska roba ne se tocni > > Pak ke povtoram, nemam.dukjan i ne prodavam na golemo > > No navratete se vo arhiviranite razgovori i ke vidite deka vie mene me obvinivte deka se zanimavam so kodoshenje . Za mene e toa navreda bidejki jas nikogo ne nakodoshiv deka prodava vakva ili takva roba, ne me interesira koj sto prodava , samo vi posociv deka ima eden kup objaveni proizvodi so etiketa > > Pravilata treba da vazat za site podednakvo > > Kodoshenje e toa sto "nekoi clenki " vi prijavile deka mojot profil sluzi za prodavanje na golemo > > Kade se dokazite deka prodavam dukjanska roba ? Trite artikli so etiketa ? > > Prijaten den vi posakuvam i uspesna rabota 😊 > Pocituvana, ne posocivte, tuku prativte sliki od profili na clenki, kako sto i drugite prakjaat za Vas, znaci postapivte isto kako i tie :) Normalno, Vasite i nivnite podatoci se bezbedni kaj nas, no admin timot sekako ne poddrzuva megjusebni pokazuvanja so prst. Tuka sme da sorabotuvame i da si pomagame, neli? Iskoristete ja celava Vasa ubava energija za sorabotki na MG, blagodarime za komentarite i poddrskata :) Ne prativ nikakvi sliki od profili Prativ samo sliki od parcinja obleka so etiketi objaveni toj den Nitu pisav cii se tie artikli nitu pak poglednav od cij profil se objaveni I sami znaete deka ne.posociv nikakov profil , tuku vi prativ skrinovi kako primer deka ima i drugi artikli so etiketi Pregledajte gi razgovorite i ke vidite deka nikade nema slikano ili spomnato necij profil So ova ja zavrsuvam diskusijata Pozz
2022 09 14