Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

За членовите на mojagarderoba.mk /

Dali seushte ima kupuvachi??

Dali nekoj seushte kupuva ili samo prashuva za razmena ili se cenka ili...Dali nekoj prodava voopshto na sajtot??
2022 10 13
Многу слабо, гледам и прегледите се слаби, што значи интересот и посетеноста на сајтов се многу опаднати. Пред година/две секојдневно добивав пораки, сега дали еднаш во неделата ќе ми пише некој и тоа повеќето за информации или ценкања, за купување поретко. Да не го сфатат ова лично администраторите, но негде се утиња многу со сајтов, каде, не знам. Не е тоа што беше. Вакви типови на сајтови за продажба/размена на seconhand облека функционираат во цел свет, очигледно некаде ја грешиме штом веќе не функционира кај нас.
2022 10 13
Slabo ima kupuvaci,stranicata porano mnogu podobro funkcionirase,sega ima mnogu blokirani clenovi, mene me blokiraa zosto sum objavila poveke od 4 artikli dodeka da vidam poraka tie vekje me blokirale, vo nekolku diskusii ja zabelezav arogantnosta na administratorite toa e nekoe moe mislenje, vtoro mislam deka sekoj dukjan ima online prodazba j prakjaat po kargo isto eftini artikli,normalno site ke kupat novo i eftino a ne staro i skapo kako sto.ima slucai na sajtot, i treto mislam i tie sto ostanaa clenki gledaat maksimalno da iskoristat ke navedam primer mene mi pisuvaat za popust iako kaj mene cenite se do 300 den najskapo a tie baraat popust i na toa sto navistina e navredlivo i za mene zatoa sto se simbolicni ceni a koga ke otvoram nivni profili gledam prenapumpani ceni...
2022 10 14
Pred nekoj den razgleduvav, na "Moje krpice" Srpskata verzija na nasava Moja Garderoba Iskreno , se iznenadiv kolku golema aktivnost ima na forumot A kaj nas edna nova tema na mesec Dodushe jas retko se vklucuvam na stranava ama mnogu e nekako mrtvilo Nema temi, razgovori tuk tamu nekoja objava na forumot ...A za prodazbi tocno kako sto kaza clenkata pogore, povekje pisuvaat za razmena ili onaka mene licno me prasuvaat kako e spletena kapata od kade zemate konci hahahha... a za kupuvanje slabo
2022 10 14
Јас имав предлог да се овозможи коментар за артиклите, не само лајк. Така би знаел продавачот дали му е висока цената ако повеќемина тоа го нагласат. Или ако е демоде и крш не е за тука, тоа може и со емотикони да се изрази. Едно е винтиџ кој е пак во мода или класика, а друго е пред 30ни 40 г купено и се фали и опишува како да е некој светски бренд што нему може ништо времето.
2022 10 14
На странава сум скоро 1ипол година. Секогаш кога ќе ми притреба или имам желба од парче гардероба прво овде проверувам што има да се понуди, па следен чекор ми е продавница. Од почеток бев доста задоволна од продажбите, секогаш кој и да побарал попуст добивал, но последно време за жал скоро и нема никаква заинтересираност или нов член ќе пише и воопшто не се логира понатаму на странава...
2022 10 14
Eve jas imam nekolku predlozi: 1. Da zabranime na site da barat popusti 2. Da zabranime na site da baraat razmena 3. Da se vratat site prodavači na kilo za 50 denari plus podarok 4. Da se vratat site dukani so prodažba na golemo i besplatna dostava 5. Da ne se bara rok na upotreba na kozmetika a nekoj dermatolog da ni dade edno 40% popust na lekuvanje 6. Da ne se bara serial/ barkod/batch/qr kod ama da ne plačete koga ke dadete 4-5 iljadi za fejk torba ili patiki 7. Da dozvolime kineska plastika da se prodava kako koža ama da ne se bunite 8. Da dozvolime site da postiraat kolku sakat, što sakaat, koga sakaat i da se prekrstime vo Moja Anarhija Se šeguvam sekako :D Zemete vo predvid deka pred 5,6 pa i 2 godini nemala sekoja bitpazarska tezga profil na FB ili na IG i brojot na stranicite za koristena garderoba bil mnogu pomal. Plus lugevo se isplaseni, cenite na hranata se duplirani, smetkite se duplirani.. Nie sekogaš sme otvoreni za predlozi pa povelete
2022 10 14
> Obleka2020: > Slabo ima kupuvaci,stranicata porano mnogu podobro funkcionirase,sega ima mnogu blokirani clenovi, mene me blokiraa zosto sum objavila poveke od 4 artikli dodeka da vidam poraka tie vekje me blokirale, vo nekolku diskusii ja zabelezav arogantnosta na administratorite toa e nekoe moe mislenje, vtoro mislam deka sekoj dukjan ima online prodazba j prakjaat po kargo isto eftini artikli,normalno site ke kupat novo i eftino a ne staro i skapo kako sto.ima slucai na sajtot, i treto mislam i tie sto ostanaa clenki gledaat maksimalno da iskoristat ke navedam primer mene mi pisuvaat za popust iako kaj mene cenite se do 300 den najskapo a tie baraat popust i na toa sto navistina e navredlivo i za mene zatoa sto se simbolicni ceni a koga ke otvoram nivni profili gledam prenapumpani ceni... Pocituvana nie nikogas ne sme pravele muabet a uste pomalce sum bila agresivna kon Vas. Nikoj nikogo ne blokira za 4 postirani artikli
2022 10 14
> AdminMG: > > Obleka2020: > > Slabo ima kupuvaci,stranicata porano mnogu podobro funkcionirase,sega ima mnogu blokirani clenovi, mene me blokiraa zosto sum objavila poveke od 4 artikli dodeka da vidam poraka tie vekje me blokirale, vo nekolku diskusii ja zabelezav arogantnosta na administratorite toa e nekoe moe mislenje, vtoro mislam deka sekoj dukjan ima online prodazba j prakjaat po kargo isto eftini artikli,normalno site ke kupat novo i eftino a ne staro i skapo kako sto.ima slucai na sajtot, i treto mislam i tie sto ostanaa clenki gledaat maksimalno da iskoristat ke navedam primer mene mi pisuvaat za popust iako kaj mene cenite se do 300 den najskapo a tie baraat popust i na toa sto navistina e navredlivo i za mene zatoa sto se simbolicni ceni a koga ke otvoram nivni profili gledam prenapumpani ceni... > Pocituvana nie nikogas ne sme pravele muabet a uste pomalce sum bila agresivna kon Vas. Nikoj nikogo ne blokira za 4 postirani artikli Za slucajot so blokiranje bev predupredena od modjunior,dodeka procitav vekje bev blokirana, ako nisto drugo mozete da pocekate povraten odogovr sekako ke izbrisav del od artikli kako i sto napraviv no vo red ne sum znaela za pravilata sega se pridrzuvam do istite ,kolku administratori ve ima ne znam, ne kazav agresivna tuku arogantni vo odredeni diskusii na vekje otvoreni temi ne licno so mene vo poraka
2022 10 14
Se' e vo propast, nitu Drzava, nitu pretprijatija, nitu narod, nitu sajtov funkcionira kako shto treba , za zal :( Shteta shto fukncionira samo instutucijata kade shto sum, shto znachi - narodot e preoptereten i zdravstveno zagrozen od nervozi, skapotija i stresovi sekojdnevno :( Sakam da se nadovrzam na temava, no nekolku pati brisham i pishuvam shto sakam da kazam , a toa ne e OK, nemame nitu sloboda na izrazuvanje na mislenje. Shto i da napishe chovek e izlishno bidejki skapotijata ne' zasega bukvalno site. E bash zaradi toa treba i da funkcionira second hand stranicata na koja sme chlenovi, no ete kako za eden golem prashalnik - bash naprotiv ne funkcionira. Za poevtino i treba da e , a i taka si e, navistina sme so poniski ceni od buticive koi se podzanele vo sekoj pogled( gi shetam sekako) , no i tie teraat po ekonomskiot tertip kako i site.
2022 10 14
Epa tuka se postavuva prashanjeto, ako sme prodavale sekojdnevno ili sekoj vtor den, sega e ednash nedelno i navistina treba da se zamislime kade ni e problemot i zastojot. Da se nadovrzam na clenkite podore : tochno e - imame mnogu restrikcii, nekoi se realni za brendovi itn itn, no nekoi se bash nerealni i clenstvoto si odi, pregledite i porakite se svedeni na minumum, a odnosot od eden od aministratorite e ponizuvachki. Znachi poveke sme so isto mislenje, mozebi adminMG kako glaven admin treba da prodiskutira na ovaa tema i so nas i so vtor admin ili moderator, pa da se razbere deka ovde ne sme deca , deka sme oformeni licnosti koi uzivaat vo chlenstvoto na MG i se edinstveni za opstanok na sajtot. Ako nema chlenstvo nema sajt, ako nema kontrola nema red, znachi site sme edno i treba edni so drugi kako lugje da se razbereme, bez pritisoci, bez ironija i bez cinizam vo sekoja zamerka ili poraka ili ednostavno ubav muabet i tema na forum. Si odat nekako chlenovite, eve ke se stavam vo toj kosh-merakot ne e kako porano da se slika , da se postira- a ne sum edinstvena. Si komunicirame megjusebno poveketo ,prijatelstvata ostanaa i ke ostanat . Ajde razmislete kako tim shto da se prezeme da ne ni propadne sajtov, go neguvame so godini - shteta e . Pozdrav ♥
2022 10 14
> BiljanaNG: > Epa tuka se postavuva prashanjeto, ako sme prodavale sekojdnevno ili sekoj vtor den, sega e ednash nedelno i navistina treba da se zamislime kade ni e problemot i zastojot. Da se nadovrzam na clenkite podore : tochno e - imame mnogu restrikcii, nekoi se realni za brendovi itn itn, no nekoi se bash nerealni i clenstvoto si odi, pregledite i porakite se svedeni na minumum, a odnosot od eden od aministratorite e ponizuvachki. Znachi poveke sme so isto mislenje, mozebi adminMG kako glaven admin treba da prodiskutira na ovaa tema i so nas i so vtor admin ili moderator, pa da se razbere deka ovde ne sme deca , deka sme oformeni licnosti koi uzivaat vo chlenstvoto na MG i se edinstveni za opstanok na sajtot. Ako nema chlenstvo nema sajt, ako nema kontrola nema red, znachi site sme edno i treba edni so drugi kako lugje da se razbereme, bez pritisoci, bez ironija i bez cinizam vo sekoja zamerka ili poraka ili ednostavno ubav muabet i tema na forum. > Si odat nekako chlenovite, eve ke se stavam vo toj kosh-merakot ne e kako porano da se slika , da se postira- a ne sum edinstvena. Si komunicirame megjusebno poveketo ,prijatelstvata ostanaa i ke ostanat . > Ajde razmislete kako tim shto da se prezeme da ne ni propadne sajtov, go neguvame so godini - shteta e . > Pozdrav ♥ Pocituvana, so mnogu respekt i spremnost za diskusija sme komunicirale so Vas, malku e nekorektno sto ste resile da "frlate drvja i kamenja" vrz nasata (mojata) rabota, a poradi kakvi pricini - Vie si znaete. I ponatamu na site sto ocekuvaat privilegiran status i pravo samo tie da znaat nesto, a drugite - ne, samo zatoa sto se postari clenki, ke im bide odgovarano deka ovde SITE se isti i ramnopravni. Ubedeni sme deka vo najdobra namera ja pisavte kritikava, bez nikakva tendencija da nastetite na nasiot angazman kako admini na sajtov :) Vi blagodarime i Vi posakuvame uspesni sorabotki!
2022 10 15
> Obleka2020: > > AdminMG: > > > Obleka2020: > > > Slabo ima kupuvaci,stranicata porano mnogu podobro funkcionirase,sega ima mnogu blokirani clenovi, mene me blokiraa zosto sum objavila poveke od 4 artikli dodeka da vidam poraka tie vekje me blokirale, vo nekolku diskusii ja zabelezav arogantnosta na administratorite toa e nekoe moe mislenje, vtoro mislam deka sekoj dukjan ima online prodazba j prakjaat po kargo isto eftini artikli,normalno site ke kupat novo i eftino a ne staro i skapo kako sto.ima slucai na sajtot, i treto mislam i tie sto ostanaa clenki gledaat maksimalno da iskoristat ke navedam primer mene mi pisuvaat za popust iako kaj mene cenite se do 300 den najskapo a tie baraat popust i na toa sto navistina e navredlivo i za mene zatoa sto se simbolicni ceni a koga ke otvoram nivni profili gledam prenapumpani ceni... > > Pocituvana nie nikogas ne sme pravele muabet a uste pomalce sum bila agresivna kon Vas. Nikoj nikogo ne blokira za 4 postirani artikli > Za slucajot so blokiranje bev predupredena od modjunior,dodeka procitav vekje bev blokirana, ako nisto drugo mozete da pocekate povraten odogovr sekako ke izbrisav del od artikli kako i sto napraviv no vo red ne sum znaela za pravilata sega se pridrzuvam do istite ,kolku administratori ve ima ne znam, ne kazav agresivna tuku arogantni vo odredeni diskusii na vekje otvoreni temi ne licno so mene vo poraka Pocituvana, za seta komunikacija postoi arhiva. I sami znaete kolku pati ste bile korektno predupreduvani, a dokolku imate dokaz za necij aroganten stav, povelete, ke se izvinime dokolku sme zgresile, covecki e da se pogresi. Sepak, dali ste sigurna deka e taka kako sto napisavte? :) Vam i na site Vi posakuvame uste mnogu ubavi sorabotki. Ke bide podobro, sekoja kriza ima svoj kraj!
2022 10 15
Ochekuvav vakva replika ;) Shteta shto ne chuvam poraki kako dokaz , mnogu bea iritantni pa gi izbrishav- ubavite poraki se chuvaat , a ne potsmevot za moite prilozuvanja sliki od originalnite artikli i ceni i vashata konstatacija deka so toa - citiram: MOLAM da mi kupat .... Nema da bidete posocheni dokolku administrirate so ton koj treba da soodvetstvuva na vashata uloga. Nikoj ne ochekuva od Vas da bide privilegiran , nekolku pati potencirame deka sme site ovde isto , a tuka ste i Vie, znachi ste isto so nas, chlenovi na MG so plus uloga admini koi za nas se anonimusi bidejki ne ste istaknati javno i ne ve poznavame. Toa ne vi dava za pravo da se odnesuvate kako diktatori . Pa ne moze site da se vo ''krivo'' , a samo modJ. da e vo pravo, neli? Vakov muabet so Admin nemame, znachi zaprashajte se kade e problemot. Nitu ste navredeni, nitu vi se upateni pogrdni zborovi . So toa shto go imate pravoto da blokirate ne znachi deka treba da Vi se potchinuvame i treba da prifatite i kritika i sugestija. Ochigledno ne sakate, pa na sekoja kritika replicirate so istata rechenica : nema privilegija za nikogo. Mene ne mi e potrebna nikakva privilegija , funkcioniram kako shto funkcioniram. Sekoj koj saka da proveri ili da se pozali, ne se krijam- telefonche imam ostaveno, pa ke si se slushneme. I od mene pozdrav i uspeshna rabota ♥
2022 10 15
Uf, mnogu teski termini upotrebuvate :) Ke Vi repliciram samo uste ovoj pat, pa povelete, znam deka ke reagirate, zasto ocigledno sakate Vasiot zbor da e posleden. 1.Ako Vie nemate arhiva, nie imame, a ja imaat i nasite rabotodavci. 2. Nitu eden od adminite nema svoj privaten profil na MG, nasiot angazman ovde e profesionalen. 3. I mozebi najvazno - na dnevna baza komunicirame so ogromen broj clenki i generalno naogjame zaednicki resenija, bez insinuacii, manipulacii i negativna energija. A bidejkji clenkite i clenovite na MG se sekogas vo pravo (duri i koga gresat 😎), nie od srce Vi se izvinuvame i Vi ostavame demokratska moznost za uste posilno da nè kritikuvate. Ubav vikend!
2022 10 15
1 2 3