Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Секојдневие /

Компјутери, електроника, интернет /

Продавам печатач/скенер/копир

Продавам Epson l3151 печатач/копир/скенер купен пред 2 години од Анхоч, за 12.000 денари. Гаранцијата е помината. Во одлична состојба. Многу малку користен. Имам и допуна на боја. Цена: 6.000 денари Техничка спецификација: USB, WiFi, Wi-Fi Direct All-in-One Functions: Print, Scan, Copy Paper Formats: A4 (21.0x29.7 cm), A6 (10.5x14.8 cm), A5 (14.8x21.0 cm), B5 (17.6x25.7 cm), 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 16:9, DL (Envelope), No. 10 (Envelope), C6 (Envelope), Letter, User defined, Legal Printing Method: Epson Micro Piezo™ print head Duplex: Manual Output Tray Capacity: 30 Sheets multifunction: 100 Sheets Standard Compatible Paper Weight: 64 g/m² - 300 g/m² Media Handling: Borderless print (up to 10 x 15cm) Nozzle Configuration: 180 Nozzles Black, 59 Nozzles per Color Minimum Droplet Size: 3 pl, With Variable-Sized Droplet Technology Ink Technology: Dye Ink Printing Resolution: 5,760 x 1,440 DPI Category: Home, Home Office ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/c95a48bbdb4b24f6592a91444e061060.jpg)
2023 01 27