Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Љубов, семејство, деца, психологија /

Психологија /

30 работи кои треба да ги направите пред да наполните 30 години

Ако сè уште сте во дваесеттите години од вашиот живот ви предлагаме листа на работи кои треба да ги направите пред да ја достигнете 30та година од животот. 1. Отпатувајте во две далечни земји во кои секогаш сте сакале да одите. 2. Пробајте барем еден екстремен спорт или некој од големите адреналински паркови. 3. Одете на патување само со еден ранец на вашиот грб. 4. Го сакате ли филмот „Јади, моли се и уживај”? Доживејте го на свој начин. 5. Посетете некој егзотичен остров. 6. Одете на кампување и заборавете на технологијата. 7. Најдете хонорарна работа која ќе ви служи како додатен извор на приход. 8. Размислете за постдипломски студии во странство. 9. Впуштете се во луда љубовна авантура. 10. Одете на крстарење. 11. Забавувајте се како да имате 18 години. 12. Живејте во странска земја некое време. 13. Пронајдете хоби кое ве расположува. 14. Пробајте нуркање во длабока вода. 15. Посветете време на испробување на странска кујна која секогаш ве привлекувала. 16. Трчајте на маратон. 17. Пред да влезете во сериозна врска, испробајте ја симпатијата од деттството. 18. Додајте во животот барем една работа на која вистински ќе се гордеете. 19. Отворете книшка за штедење и почнете да плаќате за животно осигурување. 20. Започнете самостоен живот и напуштете го родителскиот дом. 21. Елиминирајте ги лажните пријатели и посветете време на оние кои го заслужуваат вашето пријателство. 22. Решете се од емоционалниот товар и признајте дека некој ви недостига. 23. Подарете голем подарок во знак на благодарност на вашите родители. 24. Потрудете се вашиот животен пат за изгледа добро без лажно разубавување. 25. Дозволете си некоја скапа работа. 26. Штедете за автомобил. 27. Научете да се заљубите на вистински начин. 28. Надминете ја несигурноста и сакајте го сопственото тело. 29. Надминете ги фобиите. 30. Научете да кажете не!
2013 07 01
supper!!!!! [:ubav]
2013 07 01
bravo..jas bi dodala uste 5,6! [:smesko]
2013 07 01
10 , 14 i 16 ne uspeav a nacukav 30 + [:kikotenje] ?
2013 07 01
Dobar spisok :D
2013 07 01
dobrab dobar spisok devojki vie pa videte [:ubav]
2013 07 01