Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Алатки за разубавување Масажери Selikonski magneten stegach protiv rchenje
Selikonski magneten stegach protiv rchenje
Selikonski magneten stegach protiv rchenje

Selikonski magneten stegach protiv rchenje

300 МКД

Град: Битола

Материјали: selikonsko

Ознаки: stop snoring

6
0

Продавам селиконски магнетен стегач за нос против рчење Кажете му збогум на рчењето,прирoдно и лесно за употреба: -Подигање на концетрацијата и расположението -Мирни ноќи без рчење и будење -Го намалува ризикот од срцев и мозечен удар Научниците конечно открија природно решение за луѓето кој имаат проблеми со рчењето! Станува збор за селиконскиот магнетен стегач.Тоа е мал силиконски прстен кој го носите додека спиете и кој не ви пречи при спиењето.Удобен е и практично невидлив за носење додека спиете,бидејки е анатомски прилагодлив.Изработен е од силикон кој е флексибилен и е антиалергиски можете да бидете сигурни дека нема да направи никакви штетни ефекти. Селиконскиот магнетен стегач функционира така што подобро ги отвара носните дишните патишта и устата останува затворена. Од кога ке го ставите селиконскиот магнетен стегач тој прави да неможе да дојде до опуштање на мускулите на долната вилица и лизгање на јазикот наназад и блокирање на дишните патишта во грлото.Правилно дишење за време на спиење ви гарантира мирен сон на вас и на вашите најблиски, затоа што со селиконскиот магнетен стегач целосно ке го изгубите рчењето. Со овој револуционерен прстен не само што ке го изгубите рчењето туку ке ви овозможи повеќе кислород за време на спиењето и со тоа ке се разбудите поодморени. Изгубете го рчењето сега на потполно природен и безбеден начин.Вашето тело ке ви биде благодарно. Многу едноставен за употреба, составен од 100%силиконски гел и два природни магнети. Начин на употреба : - Има два магнета кои ги отвараат носните шуплини, распоредени во двата краја, и го овозможуваат дишењето. Прстенот се става во двете ноздри, непосредно пред спиење,каде локализаторот се притиска кон горниот крај на носот. - Се препорачува висината на перницата да не е поголема од должината на едното рамо и е пожелно да се спие на десната страна за да не се притиска срцето и да се помага циркулацијата на крвта. Карактеристики: -Пред спиење наместете го прстенот во ноздрите. -По употреба измијте ги со вода и ставете ги во кутијата. -Совршен за спречување на непријатни ситуации кога спиеме особено во возови или автобуси. -Помага во "отклучување" на носната шуплина и непречен проток на воздухот, -Ја отстранува носната опструкција и брзината на протокот на кислород. Промена на навиката за дишење преку устата за време на спиењето. -Помага спречување на инфекции на горните дишни патишта. Достава до сите градови по карго. Ви благодариме! јавете се на 077531955

Додадено: 31.3.2017 Прегледи: 569

AnyPet

0
0

Членот го следат

0

Членот ги следи

0