Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Masazer za slabeenje
Masazer za slabeenje

Masazer za slabeenje

1250 МКД

Бренд: vibroaction

Град: Скопје

Материјали: novo

Ознаки: novo

1
0

Vibroaction масажер појас за слабеење Со помош на вибрации и масажерен уред кој што е наменет за стимулирање на мускулите, може да се користи за струк, задник, раменици, раце, стомак и бутови. -Ублажува и отстранува целулит -Ги намалува килограмите -Го затега телото -Помага при постигнување на подобри резултати додека се вежба, масира, опушта и отстранува телесната напнатост. -5 нивоа на брзини Појасот се базира на два тега кои се ротираат и со тоа произведуваат вибрации на голема брзина кои предизвикуваат рефлекс на затегање на мускулите. Затегнувањето на мускулите е брзо и се одвива околу 30 до 50 пати во секунда. Научните студии покажуваат дека вежбање со тегови на нискофрекфентни вибрации се до 3 пати поефикасни отколку обичното вежбање. Во модерните тренинзи се користат тегови и уреди кои користат вибрации за стимулирање на мускулите. Не се препорачува да се користи 30 мин. пред и после јадење нити во простории каде што влажноста е голема (бања, сауна, базен...)

Додадено: 9.7.2019 Прегледи: 304

Lovefashion111

7
0

Членот го следат

10

Членот ги следи

14