Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Алатки за разубавување Масажери Шиатсу масажер за грб и врат
Шиатсу масажер за грб и врат
Шиатсу масажер за грб и врат Шиатсу масажер за грб и врат Шиатсу масажер за грб и врат

Шиатсу масажер за грб и врат

1499 МКД

Бренд: масажер

Град: Скопје

Материјали: ново

Ознаки: ново

0
0

Шиатсу масажер за врат и рамена Брзо и ефикасно ослободување од болка, стрес и замор! Релаксација со цврста и ефективна масажа во вид на тапкање во комбинација со вибрација. Најчеста причина за мускулна тензија во вратот и рамената е седењето. Предолгото седење доведува до оптоварување на мускулите на рамената и вратот, што доведува до микроштетување на вратните мускули, тетивите и лигаментите. Масажата на вратот и рамената ги опушта напнатите мускули и ги поттикнува да се регенерираат. Масажерот за врат и рамена влијае на општата состојба, прави да се чувствувате подобро, поради тоа што делува релаксирачки на целото тело. Овозможува цврста масажа со тапкање во комбинација со вибрациона масажа со што ја стимулира циркулацијата на крвта и лимфниот проток во главата, вратот и рацете. Со тоа доведува до намалување на главоболките и напнатоста. Позитивно влијае на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и поткожното ткиво. Има 100 програми за масажа и 20 нивоа на интензитет за поефикасна масажа. Главни придобивки од Масажерот за врат и рамена: – Го релаксира вашето тело и го ослободува од замор – Ефикасно ги отстранува болките во вратот и рамената – Ја подобрува циркулацијата – Го подобрува сонот -Ве ослободува од стрес Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу вратот и рамената со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите, ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток, го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Ефикасно ги намалува болките во вратот и рамената. Го намалува стресот и заморот. Цена 1.499 денари

Додадено: 12.5.2020 Прегледи: 34

Lovefashion111

8
0

Членот го следат

10

Членот ги следи

15