Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Козметика Коса Ботокс за коса - најнов тренд за третирана коса
Ботокс за коса - најнов тренд за третирана коса
Ботокс за коса - најнов тренд за третирана коса

Ботокс за коса - најнов тренд за третирана коса

ПРОДАДЕНО

Бренд: рачна изработка

Град: Скопје

Материјали: ботокс

Ознаки: ботокс

6
0

Hair botox- овој третман е за реконструкција на оштетена коса. Ја обновува, хидрира и освежува косата. Овој третман обично се нуди во фризерски салони, но сега можете да го направите дома за многу пониска цена и со третман кој не содржи штетни хемикалии. Се нанесува по должината на целата коса, која е претходно измиена. Потоа завиткај ја косата во фолија и пешкир или само во пешкир и држи ја од 20-40 мин. Потоа измиј ја со благ шампон и регенератор. 10гр- 100 ден. (За кратка коса) 20гр- 200 ден. 30гр- 300 ден. 40гр- 400ден. 50гр- 500ден.

Додадено: 31.3.2017 Прегледи: 2547

magnolia

18
0

Членот го следат

37

Членот ги следи

6