Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Козметика Коса Aloe Jojoba Shampoo
Aloe Jojoba Shampoo
Aloe Jojoba Shampoo Aloe Jojoba Shampoo Aloe Jojoba Shampoo

Aloe Jojoba Shampoo

1180 МКД

Бренд: forever living products

Град: Прилеп

Материјали: aloevera

Ознаки: aloeshampoo foreversmile aloevera jojoba

0
0

НА ВАШАТА КОСА И Е ПОТРЕБЕН СЈАЈ, ВОЛУМЕН И ЦВРСТИНА??? Доколку има потреба, тогаш наградете ја со природен шампон кој многу ќе и значи... #Aloe #JojobaShampoo – Содржи 100% стабилизиран #алоевера гел, јојоба масло и други природни состојки Важно е да се спомне дека не содржи #флуоресценти кои создаваат вештачки сјај. Состојка за која понекогаш сме прашувани е Лаурил сулфат, бидејќи печатот лошо се изразува за неа. Па тогаш што е тоа? Тоа е згуснувачки/ пенест агент кој го има во повеќето шампони и детергенти. Обично се добива од тешки хемикалии/соли и може да биде неблаготворна за скалпот и косата. Во нашиот шампон (и други производи) состојката е добиена од природни извори што ја прави целосно безбедна и безопасна. Затоа нашите шампони не се пенат колку другите. Употреба: -Прилагодлив на секој тип на #коса, пр. сува, мрсна, подложена на хемиски третман итн. Присуството на стабилизиран алое вера гел помага во создавање на баланс на влажноста. -Добар за одредени проблематични состојби на скалпот како #псоријаза,#егзема,#првут и др. -Исто така помага во отстранување на остатоци од други продукти, пр. шампони (кои често содржат силикони/пластика). -Бојадисана коса трае подолго без да бледнее толку брзо како при употреба на други хемиски шампони. -Со зацврстување на фоликулите, може да поттикне раст на косата. - И најважно, може секојдневно да се користи. Корисни совети: Користете мало количество со големина колку една паричка (за долга и густа коса би ви требало малку повеќе) Секогаш мијте ја косата два пати – при првото миење не се создава пена секогаш, но сепак ја чисти косата. Кога го користите шампонот за прв пат, би можело да ја остави вашата коса слаба, мрсна или леплива, бидејќи ги отстранува остатоците од други производи. Продолжете да го користите и вашата коса повторно ќе оживее. #foreversmile #aloeveraprilep

Додадено: 21.6.2019 Прегледи: 189

AloeVeraElena

0
0

Членот го следат

0

Членот ги следи

12