Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Козметика Лице ❤▪МАГИЧНА СУПСТАНЦА...
❤▪МАГИЧНА СУПСТАНЦА...
❤▪МАГИЧНА СУПСТАНЦА... ❤▪МАГИЧНА СУПСТАНЦА...

❤▪МАГИЧНА СУПСТАНЦА...

1 МКД

Бренд: farmasi

Град: Скопје

Материјали: novo

Ознаки: novo

0
0

❤▪МАГИЧНА СУПСТАНЦА... ▪Медицинскиот активен јаглен познат е уште од времето на Хипократ. Се применува во медицината и фармацијата, а од неодамна стана и глобално популарен во козметиката. ‣ Eфект на магнет: Темелно чисти привлекувајќи ги нечистотиите насобрани во порите на кожата. ‣ Ревитализација на кожата: Го отстранува заморот на лицето враќајќи му ја свежината и здравиот изглед. ‣ Балансирач на себумот: Го отстранува вишокот на маснотија и го враќа природниот рН баланс на кожата. Спречува создавање метесери. ‣ Детокс ефект: Ги извлекува токсините од длабоките слоеви на кожата со што го постигнува ефектот на прочистување. ◼Црна маска 80 мл 299 ден. ◼Тоник за лице 225 мл 359 ден. ◼Гел за чистење лице 150 мл 329 ден. ◼Апсорбирачки серум 30мл 569 ден.

Додадено: 11.7.2019 Прегледи: 90

ZVEZDENONEBO

2
0

Членот го следат

7

Членот ги следи

0