Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Козметика Лице Ozonirano maslinovo maslo krema
Ozonirano maslinovo maslo krema
Ozonirano maslinovo maslo krema Ozonirano maslinovo maslo krema Ozonirano maslinovo maslo krema Ozonirano maslinovo maslo krema

Ozonirano maslinovo maslo krema

400 МКД

Бренд: xxx

Град: Штип

Материјали: xxc

Ознаки: xxc

1
0

Поради големата концентрација на озон кремата е многу моќен антиоксиданс и ја дезинфицира кожата. Не содржи адитиви, хемикалии или стабилизатори. Помага клетките брзо да се регенерираат и обноват кога ќе се нанесе на проблематичната површина на кожата како резултат на високата количина на кислород. Кремата се добива со процесирање на високо ниво на медицински озон врз extra virgin ладно цедено маслиново масло со нула ниво на киселост, кое природно преминува во крема. На тој начин количеството на озон кај оваа крема за обновување е значително поголемо во споредба со други видови на озонирани креми и гелови. Како и маслото, така и озонираната крема во својот состав содржи 100% озонирано маслиново масло. Се употребува при црвенило предизвикано од иритација, ги измазнува брчките ,набиеници, акни и мозолчиња, изгореници, хемороиди, херпеси, испукани пети, рани на кожата, лузни од акни, рана од царски рез, дамки, дијабетични рани, инфекции кои се појавуваат на кожата, постоперативен белег, рани од долго лежење (лат. Decubitus). Кремата се нанесува два пати на ден и се нанесува исклучиво на заболената регија на кожата. 25мл.

Додадено: 12.11.2019 Прегледи: 126

Danidani000

2
0

Членот го следат

1

Членот ги следи

2