Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Козметика Коса СЕТ со маслиново масло за СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА💚
СЕТ со маслиново масло за СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА💚
СЕТ со маслиново масло за СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА💚 СЕТ со маслиново масло за СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА💚 СЕТ со маслиново масло за СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА💚 СЕТ со маслиново масло за СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА💚

СЕТ со маслиново масло за СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА💚

350 МКД

Бренд: фармаси

Град: Скопје

Материјали: зз

Ознаки: нега коса ново фармаси farmasi

1
0

🌿 Линија со маслиново масло за сува и оштетена коса 🌿 🔥КОМПЛЕТ ШАМПОН + РЕГЕНЕРАТОР = 350ДЕН🔥 И ДВАТА ПРОИЗВОДА СЕ ПО 375МЛ 🌿 Моментално ја омекнува косата и ја прави сјајна и помалку се масти Шампонот е густ,доста се пени така да ќе ви треба мала количина и ќе ви трае баш долго ⚠️ Како маслиновото масло и помага на нашата коса? Богато е со витамин Е и омега-3 масни киселини кои помагаат косата да ја задржи влажноста и да биде поотпорна на надворешни влијанија како сончевата светлина, дождот и студеното време. Покрај витаминот Е, исто така содржи витамин А, кој има антиинфламаторно дејство. Освен фактот дека маслиновото масло ја прави косата поотпорна на надворешни влијанија, тоа исто така помага во отстранување на првутот. Првутот е познато дека се јавува кога скалпот е сув (како кога кожата на телото е сува и се перута). Маслиновото масло ја хидрира кожата, ја задржува влажноста и е одличен лек за првут. Ја прави косата мека со здрав изглед и сјај

Додадено: 2.1.2020 Прегледи: 157

Flowergirll

11
0

Членот го следат

14

Членот ги следи

9