Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Козметика Лице Активен кислород и хијалуронска киселина
Активен кислород и хијалуронска киселина
Активен кислород и хијалуронска киселина

Активен кислород и хијалуронска киселина

470 МКД

Бренд: antilia

Град: Скопје

Материјали: aktivenkislorod

Ознаки: skincare хијалурон лице неганакожа активенкислород

1
0

Ја освежува кожата, и дава влажност и еластичност. Активниот кислород делува антиинфламаторно, а додатокот на хијалуронска киселина промовира правилен баланс на влага и спречува иритации и дехидрација на кожата, како и предвремено стареење. Производот се препорачува за смирување и хидратација на кожата на лице и тело, како и после убоди од инсекти, после депилација, за релаксација на кожата после одредени третмани. Не е потребно плакнење. Може да се користи и во ситуации кога не е можно миење на лицето, при вежбање и спортување, патувања и слично. Без алкохол, додадени мириси и бои. *Производот иако има благо антибкатериско дејство, содржи многу мал процент на пероцетна киселина и притоа не е дезинфициенс, па затоа не е соодветен производ за дезинфекција на раце, кожа или површини.

Додадено: 11.11.2020 Прегледи: 97

skinologijamk

1
0

Членот го следат

0

Членот ги следи

1