Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Накит Бразлетна Чакри за проток на енергија
Чакри за проток на енергија
Чакри за проток на енергија Чакри за проток на енергија Чакри за проток на енергија

Чакри за проток на енергија

950 МКД

Град: Делчево

Материјали: minerali

Ознаки: prirodni

Додадено: 24.1.2021

Прегледи: 94

0
0

Чакра е концепт кој се однесува на тркалезните вртлози за кои според традиционалната индиска медицина се верува дека постојат на површината на етеричниот двојник на човекот.[2] Чакрите се познати како „центри на силата“ или спирали со енергија, кои се креваат од точка на физичкото тело, како слоеви на енергетско тело во облик на лепеза (лепезите обликуваат љубовно срце). Вртечките вртлози на енергетската материја, се појдовните точки за примање и пренесување на енергии. Се смета дека постојат седум големи чакри или енергетски центри (исто така познати како тркала на светлина), во енергетското тело.

annani

0
0

Членот го следат

4

Членот ги следи

0