Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Ланче
Ланче

Ланче

300 МКД

Град: Скопје

Материјали: konec

Ознаки: makrame

Состојба: ново со етикета

Додадено: 20.7.2021

Прегледи: 55

0

300 денари Рачно изработено ланче со макраме техника. Користени материјали: восочен конец и полускапоцен камен - ховлит. Ховлитот помага за обликување и исполнување на амбициите, смирува и не учи за трпение. Го смалува бесот и го смирува умот. Го ублажува темпераментот и дава психичка рамнотежа. Добар е за концентрација и осободува од немирни соонови. Го активира метаболизмот и ги исфрла отровите од телото. Добар е за одвикнување од цигари

PhoenixJewerly

30
0

Членот го следат

54

Членот ги следи

10