Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Облека Палто Сако NAMALENO 1790 -KOZNO TIPSKO SAKO'
NAMALENO 1790 -KOZNO TIPSKO SAKO'
NAMALENO 1790 -KOZNO TIPSKO SAKO' NAMALENO 1790 -KOZNO TIPSKO SAKO' NAMALENO 1790 -KOZNO TIPSKO SAKO' NAMALENO 1790 -KOZNO TIPSKO SAKO'

NAMALENO 1790 -KOZNO TIPSKO SAKO'

1990 МКД

Големина: 38

Бренд: sach

Град: Скопје

Материјали: koza vistinska real leather

Ознаки: кожно кожа црно crno sako

3
0

Кожно типско сако, купено околу 5 000 во трговски, мислам дека се викаше Disel продавницата, долу под скалите накај Холидеј Инн кога се оди, сега мислам има некоја продавница за накит на истото место, не сум била одамна во Трговски. Купено со огромен мерак, ама тогаш кога го купив бев слаба, но не носев сакоа...облечено е само една вечер во град, неколку саати. Скроз е ново, поставено со подебелка постава. Може да се носи есенско и пролетно време и како јакничка. На рабовите каде што се превиткува кожата е малку нијансирано посветло, накај бело, што уште поубаво ги истакнува џепчињата и деталите. Напред е со копчиња, а на ракавите долу се закопчува со нитни. Преубаво :) Пишува бр. L ама може и М. Јас кога го купив бев М и ми беше точно, таман комотно малку дека кожно :) Сега кога се сетив дека го имам сакото и посакав да го носам, неможам да го закопчам и ме стега, ама сега сум XL за жал,па некој друг ќе се усреќи :) Namaleno od 3000 na 2000, da ne mi fakja mesto vo skaf..

Додадено: 27.1.2016 Прегледи: 621

PipiHipiTripi

67
0

Членот го следат

29

Членот ги следи

147