Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Облека Фустани Нов Mihano Momosa неупотребен фустан
Нов Mihano Momosa неупотребен фустан
Нов Mihano Momosa неупотребен фустан Нов Mihano Momosa неупотребен фустан Нов Mihano Momosa неупотребен фустан Нов Mihano Momosa неупотребен фустан Нов Mihano Momosa неупотребен фустан

Нов Mihano Momosa неупотребен фустан

13000 МКД

Големина: 36

Град: Велес

Материјали: чипка

Ознаки: свечен чипкен невестински макси фустан

10
0

Фустанот е шиен со намена за невестинска фотосесија, но поради временски услови не беше употребен ниеднаш. Инаку материјалот/чипката е од фустаните кои ги користи дизајнерот Mihano Momosa (кој разбира ќе знае по која цена се истите) . Патем неговите фустани меѓу кои и овој беа дел од јапонски Vogue. Молам да ме контактираат само сериозни. Одговара на број S/конфекциски 36-38. За неговата убавина и безвременост не коментирам, го продавам зашто некој можеби ќе го употреби во полн потенцијал и е жалосно да стои неупотребен. Цената по која го продавам е речиси симболична во однос на неговата реална вредност .Од втората до четвртата слика се постирани модели од оваа чипка од креаторот колку за референца. Фустанот кој се продава е на првата слика. Инаку може да се употреби како невестински и како свечен за посебна пригода.. цената не е фиксна и е по договор. Само за сериозни купувачи контакт на 075410046

Додадено: 10.5.2019 Прегледи: 967

ALTcouture

1
2

Членот го следат

6

Членот ги следи

3