Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Облека Јакна НАМАЛЕН Плакар
НАМАЛЕН Плакар
НАМАЛЕН Плакар НАМАЛЕН Плакар НАМАЛЕН Плакар НАМАЛЕН Плакар НАМАЛЕН Плакар

НАМАЛЕН Плакар

2000 МКД

Големина: 39

Град: Скопје

Материјали: ....

Ознаки: плакар бел зачуван

3
0

Плакарот е преубав. Бел, зачуван. Можете да видите на сликите, дека има делови каде што е излупен, но тоа со бела боја може да се поправи, а и немора, вие одлучувате. Плакарот е користен во спална соба, има и полици(внатрешни и надворешни), има место за закачалки( за јакни или пак долги фустани) При преместување ни се оштети доле од едната страна, може да се види на една од сликите. Другата маана може да се види на последната слика, но тоа лесно се решава. ги има сите потребни штрафови, во мала кесичка Плакарот е моментално на два дела, полиците му се извадени. Несакам да го демонтирам за да не го оштетам како доле, но доколку сакате да го земете, нема проблем, ќе го демонтораме со големо внимание. Интересно е тоа што има и биро, за пишување и читање, така да добивате 2 во 1, ем биро, ем плакар. Оригинално сакав да го продавам за 2500 денари, но сега го давам на попуст за 2000 денари, а со тие 500 можете да си организирате превоз. Ќе ви требаат барем двајца помошници за плакарот. Во нормална кола би ги собрало само помалите делови, а за другите потребно е камионче или пак за цел плакар за да не го расклопуваме. Можете да дојдете да го ѕирнете во Ново Лисиче. Ако сте од друг град, може да ви пратам повеќе слики. Димензии: 1,71цм ширина 2,36цм висина НЕ го разменувам

Додадено: 13.7.2020 Прегледи: 191

LydiaM

144
0

Членот го следат

63

Членот ги следи

1