Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома Жени Облека Капути и јакни Капути Дебел кафеав капут со каиш
Дебел кафеав капут со каиш
Дебел кафеав капут со каиш Дебел кафеав капут со каиш Дебел кафеав капут со каиш Дебел кафеав капут со каиш Дебел кафеав капут со каиш

Дебел кафеав капут со каиш

700 МКД

Големина: 40

Град: Штип

Материјали: полиестер

Ознаки: убав кафеав зима капут

Состојба: многу добра

Боја: кафено

Додадено: 11.12.2023

Прегледи: 396

1

Кафеав/камел боја женски дебел зимски капут со голема јака, потстава и каиш, два странични џепа и преден патент за закопчување. Има мало оштетување на внатрешниот дел потставата е скината на работ под пазувите и едната гајка каде што стои каишот е скината од едната страна. Капутот одговара на M/L големина и е погоден за зимските ладни денови, многу топли и е од подебела чоја, моделот е преубав, уникатен и лесно се комбинира. Димензии: - Целосна должина вклучувајќи ја и јаката 95 cm - Должина на ракав 63 cm - Ширина на раменици од едно до друго рамо 43 cm - Под пазуви/гради 53 cm - Струк 48 cm Секако овие димензии неможат да бидат во целост прецизни, имајте предвид дека е можна луфта 1-2 cm ⛄️ ❄️

MiaMoon

3
0

Членот го следат

6

Членот ги следи

1