Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома / Жени / Облека / Фустани / Летни фустани / Црвен фустан со бордура

Maradineva

Скопје

Црвен фустан со бордура

600 МКД

0

Детали за производот

Големина: 40

Бренд: .

Град: Скопје

Материјали: тревира

Ознаки: сочувано

Состојба: многу добра

Боја: црвено

Опис

Црвен фустан со сива бордура на здолништето, изработен од тревира со кратки ракави. Фустанот се закопчува со патент на задната страна , напред е со дискретно деколте , во пределот околу градниот кош сошиени се хоризонтални брусни за да се нагласи пределот околу градите, а на задната страна сошиени се вертикални брусни во пределот на грбот. Фустанот е струкиран, пријатен за носење и лесен за одржување, не се пегла. Со него многу комбинации може да се направат а облечен е многу поубав од колку на неколку слики.Нема скриени недостатоци , флеки или друг вид маани. Може да се проба кога за тоа ќе се договориме. Димензии: Ширина на рамена 42 см, се шири 2-3 см, Ширина на грб 48 см, се шири 2-3 Обем на граден кош 100 см , се шири 1-2 см, Обем на струк 90 см,се шири 1-2 см, Обем на колкови 105 см, се шири 1-2 см, Должина на фустанот 100 см, Должина на фустанот мерено од под пазуви до долу е 75 см, Должина на ракав 30 см, Должина на патент 38 см. Доколку сум пропуштила некоја димензија побарајте ме. Средби кај Рамстор или Дајмонд мол. Праќам по Карго по ваша желба. 078-476-754, слободно побарајте ме.

Додадено: 30.4.2024

Прегледи: 148