Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома / Жени / Облека / Блузи и маици / Кошули / Подарувам женска кошула

Maradineva

Скопје

Подарувам женска кошула

Подари

0

Детали за производот

Големина: 38

Бренд: макпримат

Град: Скопје

Материјали: памук

Ознаки: македонско

Состојба: многу добра

Боја: виолетово

Опис

Подарувам женска кошула виолетова боја, ништо не и фали , во исправна состојба е и може да се носи во многу комбинации. Содржи 70 % памук и 30 % полиестер. Еластична е, класична крагна, струкирана , со копченца напред, долги ракави исто и тие се закопчуваат со две копчиња. Ја подарувам со купени артикли од мојот профил.Димензии : рамена 38 см се шири до 40 см, ширина на грб 44 см се шири до 46 см, Обем на струк 88 см се шири до 90 см, должина на грб 60 см, должина на ракави 60 см, ширина на ракав 30 см, Средби кај Рамстор или во близина на Дајмонд мол. 078-476-754, слободно јавете се. Праќам по Карго по ваша желба.Правете комбинации со артиклите од мојот профил а за тоа има попуст.

Додадено: 27.11.2023

Прегледи: 314