Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома / Жени / Облека / Блузи и маици / Кошули / Женска кошула црна боја Grama

Maradineva

Скопје

Женска кошула црна боја Grama

300 МКД

1

Детали за производот

Големина: 40

Бренд: grama

Град: Скопје

Материјали: мешан состав

Ознаки: грција

Состојба: многу добра

Боја: црно

Опис

Женска кошула од грчката фирма Grama, црна боја , изработена од 90 % памук и 10 % ликра. Класична женска кошула , потребна за секоја прилика кога знаеш што да облечеш, класична крагна , се закопчува на предната страна но наместо класични копчиња фабрички сошиени се внатрешни копчиња а исти такви има и на манжетните.Преубаво изгледа облечена, напред и назад сошиени се брусни, кошулата е струкирана и се носи припиена според обликот на телото. Димензии Рамена ширина 40 см, Грб ширина 46 см , со ликрата се шири до 50 см, Обем на граден кош 92 см , со ликрата се шири до 95 см, Должина напред и назад 60 см, Ракав должина 60 см, Обем на ракав или ширина 30 см, со ликрата се шири плус уште 2-3 см, Струк обем 80 см, со ликрата се шири до 82 см, Колкови обем 92 см , со ликрата се шири до 94 см. Доколку сум пропуштила некоја димензија слободно побарајте. Вреди да се види и проба , нема скриени маани , недостатоци или флеки. Средби кај Рамстор или во близина на Дајмонд мол, 078-476-754. Правете комбинации со артиклите од мојот профил а за тоа имам попуст. Праќам по Карго по ваша желба, слободно јавете се и побарајте попуст.

Додадено: 20.5.2024

Прегледи: 110