Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома / Жени / Облека / Блузи и маици / Кошули / Летна женска кошула

Maradineva

Скопје

Летна женска кошула

300 МКД

1

Детали за производот

Големина: 40

Бренд: .

Град: Скопје

Материјали: мешан состав

Ознаки: италијанско

Состојба: одлично

Боја: кафено

Опис

Женска кошула изработена од 50 % свила, 30 % вискоза и 20 % полиестер како што е прикажано на слика бр.3. Кошулата е преубава бакар боја ,без ракави , слободно паѓа надолу,изработена е така што кога се облекува има врвка на средина на струкот која се врзува позади на грбот со која кошулата се обликува според линијата на телото. Комотна е , пријатна за носење, лесна за одржување, одговара да се носи во сите сезони со оглед на тоа што се носи и со сако , со некое џемперче или болеро.Димензии: Обем на делот околу вратот од каде што се облекува кошулата изнесува 25 см каде што фабрички е сошиена врвка но која има само декоративна улога и се врзува во панделка. Ширина на грб 60 см, Ширина на струк 60 см. Должина на кошулата 60 см. Може да се проба доколку се договориме за тоа. Средби кај Рамстор или во близина на Дајмонд мол. Правете комбинации со артиклите од мојот профил а за тоа имам попуст. Праќам по Карго по ваш желба. 078-476-754 слободно јавете се.

Додадено: 6.6.2024

Прегледи: 87