Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Дома / Мажи / Облека / Останата машка облека / Машка кошула од памук Спрингфилд

Maradineva

Скопје

Машка кошула од памук Спрингфилд

400 МКД

0

Детали за производот

Големина: L

Бренд: springfild

Град: Скопје

Материјали: памук

Ознаки: springfild

Состојба: многу добра

Боја: плаво

Опис

Машка кошула изработена од памук, карирана,тегет основа со тенки бели линии од фирмата Springfild. Кошулата е класична, основа плава боа, на неа пишува Custom fit, модел ко е секогаш во мода и секогаш потребна за секаква пригода, спортска елеганциа. Кошулата е со класична крагна со мали копченца, долг ракав со манжетни кои исто така се закопчуваат со мали копченца и еден џеб на левата страна. Нема маани, флеки или скриени недостатоци. Има резервни две копчина кои се прицврстени за внатрешноста на кошулата кои се гледаат на слика бр. 3. Може да се проба ако за тоа се договориме. Димензии: ширина на раменици 46 см, Ширина на грб 54 см, Обем на струк 104 см, Должина на кошулата 77 см, Должина на ракав 66 см од кои 6 см се широки манжетните. Обем на ракав 34 см. Средби кај Рамстор или во близина на Дајмонд мол. Правете комбинации со артиклите од моот профил а за тоа имам попуст. Пракам по Карго по ваша желоа. , 078-476-754 слободно јавете се.

Додадено: 30.5.2024

Прегледи: 69