Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

За членовите на mojagarderoba.mk /

Vnimavajte! Prodava Kopija PINKO tasna Go molam Adminot da rascisti

Не можам да се воздржам, а да не искоментирам. Еве не знам дали да се смеам или да плачам на аргументите на админите. Казниво било по закон(така пишува во законикот де, а тоа што во пракса е сосема нешто друго, нема врска) да се продава фалсификат роба, можеби некаде низ светот, но кај нас дефинитивно не. Не се замараат воопшто за многу посериозни работи, а не пак за вакви глупости. Долга и широка тема за дискутирање, но за тоа во некоја наредна прилика. ;)
2022 04 26
Vaka sega da rascitime edno Tasnata bese objavena kako PINKO tasna nikade ne bese navedeno deka e kopija i jas prvicno poveruvav i ja rezervirav No posle na net vidov deka nema vrska so original i pobarav doplnitelni sliki i toa se ppotvrdi a clenkata nervozno pocna da me napaga i uvreduva kako sto se gleda na porakite Nemam nisto licno protiv clenkata no mnogu ke mi bese krivo ako frlev 1500 den za gubre koe ne vredi ni 100 den a i ako ne reagirav na adminot nekoj drug ke se izgorese i ke ja kupese Neznam kako vi paga na pamet da opravduvate nekoj koj laze i prodava eftini kopii na ova krizno vreme
2022 04 26
I plus da objasnam Istata taa clenka koja e blokirana za mene pisuva deka sum bila nekulturna i drugi gluposti samo zatoa sto pobarav dopolnitelni sliki da se uveram deka e kopija i koga ja otkazav narackataa taa zbesna i pocna da me uvreduva Sto trebase da pravam da kupam kopija??? Za 1500 den??? Sramota sto branite tuka izmamnicki koi prodavaat partali i eftini kopii koe e zabraneto da se postira na MG Sekoj cest za azurnosta na adminite i na brzata reakcija Cestitki
2022 04 26
> tanjicka7: > Ne prodavam, no nemam problem nitu da kupam nitu imam problem so onie sto prodavaat A imate li problem da si go sredite profilot spored pravilata? Imate nesoodvetni postovi, izvesteni ste i ne smenivte nisto.
2022 04 26
> ivonchi95: > Не можам да се воздржам, а да не искоментирам. Еве не знам дали да се смеам или да плачам на аргументите на админите. Казниво било по закон(така пишува во законикот де, а тоа што во пракса е сосема нешто друго, нема врска) да се продава фалсификат роба, можеби некаде низ светот, но кај нас дефинитивно не. Не се замараат воопшто за многу посериозни работи, а не пак за вакви глупости. Долга и широка тема за дискутирање, но за тоа во некоја наредна прилика. ;) Nemojte ni da se smeete nitu da placete, tuku obidete se da ne pisuvate nebulozi. Clenuvate na stranica koja se vodi spored EU pravilata za falsifikuvana trgovska roba, ne se raboti za nasi argumenti, tuku za nacin na rabotenje. I za Vas vazi istoto -sredete si go profilot i ponudata, namesto da pisuvate deka vo nasata zemja ne vazat opstoprifatenite civilizirani normi. Pozdrav 🙂
2022 04 26
> KAAYAA: > Sakam samo da iskomentiram na ovaa zoshto bre ludje ste takvi zoshto samo sakate da kodoshite nekogo I da nashtetite samo da posocham so chlenka ne se ni poznavam nitu kontaktiram jas vchera I pishav za tashnata I normalno site sme svesni deka e kopija neli kako I polovina sajt shto prodavat pa ushte si prodavat I site kupuvat Iii chlenkata najkorektno si kaza deka e kopija iskreno super komunikacija no ochigledno e deka ovaa chlenka ne dobila pogolem popust pa zatoa agresivno I brzo izreagira a da dobila dobra cena namalena sega ke si ja noseshe bez problem ps nesakam nikoogo da navredam samo ludjee povekje se kopii tuka taka da zalosno e za chlenka so edna tashna lom da se pravi pozdrav ne e tocno toa deka za tie pari ne se prodavaat originali.jas prodadov original tashna od 150 dolari za 1000 denari.Mi zdosadi, nemozev da ja kombiniram, mi stoi vo plakat 2-3godini a niednash ne ja iskombinirav......zatoa e second hand a ne da se zarabotuva.....navistina ne e fer lugjeto koi nemozat da raspoznaat original ili ne da bidat izmameni zatoa sto sekoj si pishuva sto saka.ORIGINAL pishuvash samo ako navistina e original.
2022 04 26
> jasminaavramosk: > > KAAYAA: > > Sakam samo da iskomentiram na ovaa zoshto bre ludje ste takvi zoshto samo sakate da kodoshite nekogo I da nashtetite samo da posocham so chlenka ne se ni poznavam nitu kontaktiram jas vchera I pishav za tashnata I normalno site sme svesni deka e kopija neli kako I polovina sajt shto prodavat pa ushte si prodavat I site kupuvat Iii chlenkata najkorektno si kaza deka e kopija iskreno super komunikacija no ochigledno e deka ovaa chlenka ne dobila pogolem popust pa zatoa agresivno I brzo izreagira a da dobila dobra cena namalena sega ke si ja noseshe bez problem ps nesakam nikoogo da navredam samo ludjee povekje se kopii tuka taka da zalosno e za chlenka so edna tashna lom da se pravi pozdrav > ne e tocno toa deka za tie pari ne se prodavaat originali.jas prodadov original tashna od 150 dolari za 1000 denari.Mi zdosadi, nemozev da ja kombiniram, mi stoi vo plakat 2-3godini a niednash ne ja iskombinirav......zatoa e second hand a ne da se zarabotuva.....navistina ne e fer lugjeto koi nemozat da raspoznaat original ili ne da bidat izmameni zatoa sto sekoj si pishuva sto saka.ORIGINAL pishuvash samo ako navistina e original. Nikade ne posochiv deka za tie pari mema original normalno tuka na sajtot samo I jas imam prodadeno za po 800 den tashni originali a I solidni se tie ceni neli poshto e mojagarderoba a za po 5-6 iljadi ke si kupime novi...
2022 04 27
Ako mi kaze nekoj deka e kopija,ic nema da imam problem so toa. Loso e da se laze. Inace,kaj nas i originalnite prodavnici se polni so kopii,po pazari na toni adidasi i najkovi, pa ne virovme dela nekoj e kaznet za toa. Celi kamioni fakjaa so falsifikati,znaci se prodavale ovde,imale pazar. Taka da, mnogu ja ogranicuvate stranava ,cija zamisla e daleku pogolema od pravila za butici. Fintata so ovie strani,po moe mislenje ,e da ne se frla garderoba, a so toa znaeme sto se postignuva. Baska i ovde 90 posto e second hand roba, a vie i toa demek go zabranivte. Da bideme realni.
2022 04 27
> Katjusha1: > Ako mi kaze nekoj deka e kopija,ic nema da imam problem so toa. Loso e da se laze. Inace,kaj nas i originalnite prodavnici se polni so kopii,po pazari na toni adidasi i najkovi, pa ne virovme dela nekoj e kaznet za toa. Celi kamioni fakjaa so falsifikati,znaci se prodavale ovde,imale pazar. Taka da, mnogu ja ogranicuvate stranava ,cija zamisla e daleku pogolema od pravila za butici. Fintata so ovie strani,po moe mislenje ,e da ne se frla garderoba, a so toa znaeme sto se postignuva. > Baska i ovde 90 posto e second hand roba, a vie i toa demek go zabranivte. Da bideme realni. Greska ste. Zabraneti se second hand dukani i prodazba na golemo kako i dukjansko rabotenje. Da bideme realni- Vie go citavte no ne go docitavte. Pravilata ne gi smisliv jas nitu bilo koj od admin timot, pravilata se napraveni taka sopstvenicite na sajtot da se zastitat sebesi. Dobivte besplatna platforma za prodazba na SECOND HAND garderoba i rabotite sto ne vi se potrebni no kako da namerno sakate da go unistite toa. Zasto nekoj drug da odgovara za vasite 200,300, 500 zaraboteni denari? Pocituvajte gi pravilata a nie kako ke se spravime so ovoj problem, ke bidete navremeno izvesteni Prijaten den!
2022 04 27
Jas pak na seto ova ke dodadam deka bi mozelo po edna opomena da ima.Sekoj zasluzuva da bide opomenet i makar edna sansa da go smeni toa.Se izvinuvam sto iskomentirav iako sekoj ima pravo da iskomentira.
2022 04 27
Samoto ime na profilot e kontradiktorno so toa sto nudi, a plus i na samiot profil potencirala deka prodava samo originali. Nemam problem so kupuvanje ili prodazbi na kopii, ima pravila sto treba da se pocituvat, no zosto nekoj da potencira deka prodava samo originali a da prodava falsifikat i po taa cena ?
2022 04 27
1 2