Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Секојдневие /

Студии, работа, кариера /

Бесплатни или евтини обуки

Ајде тука да споделуваме бесплатни или евтини обуки. Секој од нас веројатно си гледа на различни страници и секогаш нешто може да се промаши. [:ubav]
2012 11 06
Obuki ili obuvki? Bash se ponadevav deka ima obuka za kulinarstvo i sl.
2012 11 06
mene mnogu itno mi treba megunarodna konferencija povrzana so pravnite nauki, odnosno moze i so opshtestvenite, ako nekoj cue deka negde se odrzuva neka pise
2012 11 06
Јас до сега сум била на три бесплатни обуки од кои таа за е-продавница и оваа на којашто идам сега се многу супер. Ако дознаам нешто наскоро обавензо ќе пишам тука. [:okezen]
2012 11 06
Супер и јас сакам да ме информираш :)
2012 11 11
Доколку би сакале да ја добиете работната позиција од вашите соништа-посетете ги нашите бесплатни вебинари и обучете се како до успешен разговор за работа. Инвестирајте во себе само еден час и научете како треба да изгледа едно успешно интервију. Националната агенција Еразмус во соработка со Европската унија организира бесплатни онлајн обуки со цел младите да ги научат важните факти како треба да се однесуваат за време на интервију. За лица од 17 до 29 години. Пријава на маил sinо[email protected]
2017 12 10