Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

Состаноци и дружби на истомисленици /

Трет роденден на mojagarderoba.mk

Девојки, како што знаете ни се доближува третиот роденден. Како и секогаш ние би сакале да направиме мала дружба по тој повод и секако да обезбедиме награди за нашите членови. Она што би сакала да ве замолам е доколку сте заинтересирани за таков настан да ставите лајк на темава за да имам во предвид колку луѓе би присуствувале отприлика. Исто така, роденденот се паѓа во среда, па ме интересира дали повеќе би сакале да се организира некоја дружба за викенд. И секако, идеи! Кафе, коктели, денски, навечер... Што мислите? Како и да секогаш, начите членови се повеќе од добредојдени, но примаме и пријателки, дечиња, посилни половини, роднини... [:kikotenje] [:ubav]
2015 03 01
kako da spodelime mislenje koga poveketo sme blokirani,so pricina i bez pricina? :-)))) dali moze da ni kazite do koga e toa neodredeno vreme??bidejki ne odgovarate na poraki.. [:smesko] me zamolija nekolku clenki da gi postavam prashanjata bidejki se blokirani i nemozat..a isto ne ste im odgovarale na poraki...SREKEN RODENDEN MOJA GARDEROBA..i bilo kakov predlog da e ili dogovor ,vazna e druzbata..megutoa vikend odgovara najmnogu [:smesko] [:ubav]
2015 03 01
Прво тука да се среди се' што треба, па ќе им одговорам. Не се грижете вие за тоа. [:ubav]
2015 03 01
Mislam deka e vistinskiot moment da se organizira edna sredba, pa neka povodot e i rodenden na MG. Tolku mnogu nesta ovde zabegaa od kontrola i smetam deka treba da se pogledneme lice vlice. Odlucete koga i kade ke bide sredbata pa se gledame so zadovolstvo [:smesko]
2015 03 01
Сакаме средбаааааа [:ubav] [:baknez]
2015 03 01
Moze,samo pokasno Prikvecer za da moze deca da cuvaat domakinive [:kikotenje]
2015 03 01
Sekoja godina istoto go chitam.Tuka site lelee kje odime,super toj den,na toa mesto i pak ostanuvame 15-20 chlenki istite da se zabavuvame.Daj te zgolemeto go ovoj pat brojot da imame pogolemo drushtovo,zabavno kje e :)
2015 03 01
Членки од други градови примете ли на дружбава [:ubav] [:ubav]
2015 03 01
ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО МЕНЕ МОЖЕ САКАМ ДА ЗАПОЗНААМ МНОГУ НОВИ ЛУЃЕЕЕ И ПО МОЖНОСТ МОИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ ОД ДРУГИТЕ ГРАДОВИИ АЈДЕ ШТО СЕ СОБРАВМЕ ЗА Н ГОДАИНА ЕДВАЈ ДЕСЕТИНА ПА БАРЕМ СЕГА ДА Н ЕНИМА МАЛКУ ПОВЕКЕ
2015 03 01
Ajde LajK da se zapoznaeme poveketo :)
2015 03 01
Лајкувам [:ubav]
2015 03 03
Добро отприлика ете едно дваесетина членови би дошле. Тоа значи дека нема потреба цело место да се закупува, туку може во било кој поголем кафич да се најдеме и да се резервираат една две маси. Дали имате некоја посебна желба и идеја за место или само ви е важна дружбата? [:kikotenje] [:ubav]
2015 03 05
ne sum jas neshto mnogu po kafulinjata , neka predlozhat i drugite nekoi mesta, inaku vo caffe Zhapon, gore na 2 sprat ima dovolno mesto za povekje lugje :)) no ,sekako kako kje se slozhime site , taka kje bide :))) vazhno e da se vidime i druzhime [:ubav]
2015 03 05
Па да, ама проблемот е што јас не можам да кажам колку точно луѓе ќе дојдат, а дали во сабота ќе сакаат да отстапат цел спрат за неодреден број гости. [:smesko]
2015 03 05
ne znam iskreno.. [:sramezliv]
2015 03 05
1 2