Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

Дискусии во врска со користењето на сајтот /

Што со оние кои претерано бараат помош

Знам дека 5% од членовите тука би изнаставале минуси само од што си го штракаат копчето на глувчето а не од што целосно би ја прочитале темава. Инспирирана од една корисничка што беспотребно ме нападна во инбокс и ме навреди, решив да ја отворам темава. 95% од сите кориснички на сајтов, помогнале колку што можеле и пак тоа не било доволно. Дали некогаш ќе престане оваа нивна тортура? Негативните критики ги пренасочуваат преку фрустрации во инбокс и провоцирајќи притоа употребувајќи грди и вулгарни зборови. Јас мислам дека ова мора ДА ПРЕСТАНЕ. Интересно е што сајтов е отворен за продажба на артикли од нашиот плакар, не е сајт за подарување на облека. Јас мислам дека време е нешто да се преземе во врска со ова. Ти колку и да се обидеш да ги игнорираш и да им вратиш со добро тие пак продолжуваат по старо. 10000 лажни профили постојат ( претпоставувам ). Значи во 21 век сите можат да имаат и нет и куќа над глава, ама сите можат да се обратат и до институциите или да се обидат да најдат работа. Само не се потрудиле туку си го арчат времето тука и не навредуваат тие што не можеме да помогнеме. Јас мислам дека е време да се промени нешто во врска со оваа проблематика во спротивно ќе се уништи нашата но и репутацијата на сајтот.
2012 11 23
se soglasuvam so vas potpolno..mislam nema smisla tolku da se preteruva..pozz [:smesko]
2012 11 23
Jas mislam deka e korektno da pobaras pomos, ako nemas ! Ednas, dva pai, tri pati ... Ama me iznenaduva faktot sto sekoj den se bara, non stop, se isti pa isti luge [:ubav] Koj moze neka pomogne, a toj sto bara treba da znae deka okolu site nas, na ovoj sajt, ima luge na koi im treba nekakva pomos, ne se edinstveni. Sepak, davanjeto e doblest, ama ne konstantnoto davanje na ista licnot !! Ima mnogu drugi na koi im treba pomos, a nemaat net za da pobaraat tuka!!Barem jas taka mislam. [:smesko]
2012 11 23
ova e zamene sigurno...kako samo lazes ..steta sto e zabraneto kopiranje na poraki i javno pokazuvanje inaku ke videa koj kogo ustvari vregase ..napagase ... SRAM DA TI E
2012 11 23
i da eve ti + ne sum ko ti .. i nikogas nema da bidam ...
2012 11 23
Еј па и тука се пронајде .... Чудно е тоа како од сите други побарувачи на облека на подарок се пронаоѓаш токму ти. Немам срам без влакна на јазикот сум, само ми е жал што постојат особи како тебе што реално гледано не ги прифаќаат работите такви какви што се. Толку од мене.
2012 11 23
da se pronajdov 3 dena me maltretiras i vregas vo poraki .. ajde bidi fer i iskrena i pokazi si pravot lice ..ko sto si jaka i silna vo inbox ... ovde pisuvaj mi ko sto mi pisuvase vo inbox .. ajde ako imas hrabrost ...
2012 11 23
Биљана не се спуштам на твое ниво да се карам со тебе. Јас не те тепам, не ти се заканувам не би ме чудело и невистинитото да го потврдиш, сешто ќе очекувам од тебе, ама не ме терај на мицика да и ги пуштам разговорите од тебе каде прва ми пиша, каде прва ме нападна без 3 пати да размислиш, јас сум храбра ама ти немаш храброст да признаеш дека прва ме изнавреди во инбокс. И не соодветни одговори даваш, уште кога ти одговорив ти реков не ме замарај ти продолжуваше да ме навредуваш. Се обидуваш други да ги наместиш а уствари самата се местиш, самата паѓаш во стапиците што другите ти ги поставуваат и тоа е слабоста кај тебе. Извини не ми се коментира повеќе ќе се воздржам од било какви понатамошни провокации од твоја страна.
2012 11 23
eve ja se soglasuvam.. slobodno isprati i na micika site poraki ...SAMO PRESTANI DA LAZES ! ... nitu vo prvata poraka ve navrediv a koj i sto pisuvase neka procita.. ako treba i ja ke i gi pratam ... ne mi se zakanuvas? aj procitaj si poubavo sto mi pisuvase vo porakite ... ne sum znaela koja si ti ..ke si objavela javno koja sum ..ke si napravela da me blokiraat .. a navredite i da ne spomnuvam... i kolku pati ti rekov otkaci se od mene ti prodolzuvase ..i vidi koj prestana da praka poraki... ja ili ti ? ... ISPRATI I PRAVI STO SAKAS SAMO PRESTANI MENE DA ME MALTRETIRAS ... nisto ne sakam samo BOG NEKA ME CUVA OD TAKVI KO TI !
2012 11 23
Искрено ова расправијава мора да престане, бидејќи во спротивно ќе ја избришам темата. Друга работа е што се согласувам со членката, сајтов е за продажба на облека и доколку нешто ставиле на продажба значи дека сакаат да го продадат, а не да го подарат. Така што искрено размислувам темите во коишто се бара облека да се избришат, а ако е потребно ќе се организираат добротворни акции за собирање облека и ќе се донираат на членовите на коишто им е потребна.
2012 11 23
Cccc... administratorot najverovatno ke gi izbrise karanicive od forumot sto bi bilo i najpravilno bidejki e mnogu frustriracki za ostanatite clenki da gi citaat vasite raspravii ako imate nekoj problem resete si go vo inbox ne mora site na forumot da gi citaat vasite gluposti [:sokiran] btw za zakanite od strana na teranova i za toa koja e ona se zapoznaeni nekolku clenki na sajtov [:kikotenje]
2012 11 23
А како што кажа слободно кажи какви закани сум упатила спрема неа. А какви глупости таа мене ме навредила. А кои се тие што се запознаени со тој случај. Или онака си пишаш само. Аеее човек не може тема на раат да си отвори.
2012 11 23
Vidi teranova jas sum retko na sajtov so tebe sum nemala nikakva sorabotka i iskreno posle takvi zakanuvacki poraki koi gi procitav kaj edna moja prijatelka koja e isto korisnicka na sajtov ne bi sakala ni da imam nekakva sorabotka so tebe.Nie neznaeme ti koja si i sto mozes ti da ni napravis na nas? [:kikotenje] pfff...na forumov glumis ludilo a vo inbox pisuvas se i sesto nemoj molim ti se jas ne zboram za biljana mk zboram za moi bliski prijatelki na sajtov pozz sekoe dobro [:smesko]
2012 11 23
Значи, очигледно нешто не беше јасно во мојот одговор на темата. Нема да ја избришам, за да можат останатите членки да прочитаат дека караници не се прифатливи. Исто така, повеќе да се бара помош по форумов НЕ СМЕЕ. Кој ќе го злоупотреби сајтот за своја корист (бесплатна облека, себепромоција) ќе биде блокиран. Кој во својот пост ќе прозива други членови ќе добие забрана на пристап на форумот. Тоа е тоа. Темата е заклучена, мојот збор е последен и жал ми е што мора со вакви драстични мерки секој месец да се донесуваат нови правила бидејќи очигледно некои луѓе не знаат да комуницираат на ниво. И темата не е проблем, тоа беше едноставно мислење на членка што може да биде прифатено или не, а не да се користи за карање.
2012 11 23