Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

Дискусии во врска со користењето на сајтот /

Pisuvate NOVI a ispaga deka ne se

Luge ako pisuvate deka e NOVO neka bide novo ne posle ispaga deka ednas - dva pati bilo noseno.Znaci ako e NOVO togas stvarno e NOVO i ako e ednas -dva pati noseno znaci ne e NOVO.Ne mozi (noseno i ednas da e znaci e koristeno) i da se prodava so cena kako za novo.Ima tuka razlika , vo red sekoj si gi ceni svoite proizvodi ama ne odi toa taka .Ubav den devojki.
2018 12 08
Taka e imam kupeno od stranava mnogu raboti pod naslov novi a vsusnost bile noseni :/... a sto e najtragicno za tie koi se pisuva deka se noseni ednas do dva pati ispaga na kraj deka se iznoseni i ne se ni za podaruvanje . Sepak ima mnogu fer i korektni clenki na stranava ❤️
2018 12 09
Respekte za temava Dijamant
2018 12 11
> zvezdicka: > Respekte za temava Dijamant Blagodaram zvezdicka 💫🤗
2018 12 11
> purplethings22: > Taka e imam kupeno od stranava mnogu raboti pod naslov novi a vsusnost bile noseni :/... a sto e najtragicno za tie koi se pisuva deka se noseni ednas do dva pati ispaga na kraj deka se iznoseni i ne se ni za podaruvanje . > Sepak ima mnogu fer i korektni clenki na stranava ❤️ Tocno taka ima mnogu fer i korektni clenki no tragicno e sto sve pocesto srekavam takvi objavi i zatoa se izrevoltirav ceni do plafon kako za novi a vsusnost ne se 💫💖
2018 12 11
Има и еден кревет на надувавање што бил употребен како вели само два пати а членката го рекламира како нов.
2018 12 14
> AnaJana: > Има и еден кревет на надувавање што бил употребен само два пати а членката го рекламира како нов. Hah jas cizmicki najdov po cena od novi, pisuva novi i posle vo opis noseni bile nekolku pati
2018 12 16
Navistina treba i da se stavime na mestoto na onie koi kupuvaat, tocno taka, sekoj si gi ceni artiklite megjutoa nehumano e i alchno da se postapuva na toj nachin...sekoj clen na stranava treba da e iskren i objektiven, ne e samo do parite..na kraj kraeva moze da se vidi dali nesto e novo nekoristeno, dali e original, dali e kopija..pa zosto samite da se pravat budali? Ubav den za iskrenite i covecnite clenki, i ubavo sto se otvori edna vakva tema :)
2018 12 23
Имаше и порано слична тема, можно е и јас да сум ја отворила. Спомнав дека некои членки пишуваат нови само испрани. И една од нив листана во топ продавачките овде поприлично ме искара.реков не знам како може да,се пере капут, сако или џемпер кој е тој што пере такво нешто одма по купување евентуално ако се извалка па да се носи на хемиско? Па добив одговор во продавниците ги пробувале многумина и ги фрлале на под и им се гадело да ги носат ако не исперат се што е ново.
2018 12 25
Za temava moze mnogu da se zbori ima mnogu nefer clenki Odvreme na vreme se vrakjam na sajtov porano bev tuka za da kupuvam poveke od takvi "novi" za 1000ce ni krpi ne uspeav da nepravam ne ostaviv negativen samo se izgubiv od sajtov na podolg period A sega najveke sto me cudi e novi raboti od zatvoren butik objavuvav po ceni ispod nabavna i skoro nikakov interes nemase za niv a gledam za noseni raboti isto taka evtini noseni raboti mn poveke intetes A koga sme veke kaj perenjeto da se peram sto ke kupam Sum rabotela vo konfekcija i znam kolku e prljav matrijalot uste pred da se napravi parce garderoba posle ide procesot mgacini pa vo butici...koj ne rabotel nesto takvo nemoze da e svesen kolku se prljavi i puni so prashini i kako be da ne se ispere pa posle ako se nosi da se nosi
2019 01 03
Imav slicna situacija, napisano novo-nenoseno, a ispaga obratno. I aj sea? Me gleda vo oci i me lazhe deka ne e noseno. Ne mi e problem da kupam second hand, duri i poise od pola garderoba mi e second hand.... No, ako stoi deka e NOVO, ochekuvam deka e NOVO i deka mozham da go iskoristam za podarok na primer. So sila se pravat budali...
2019 01 10
> NenaMj: > Imav slicna situacija, napisano novo-nenoseno, a ispaga obratno. I aj sea? Me gleda vo oci i me lazhe deka ne e noseno. > Ne mi e problem da kupam second hand, duri i poise od pola garderoba mi e second hand.... No, ako stoi deka e NOVO, ochekuvam deka e NOVO i deka mozham da go iskoristam za podarok na primer. So sila se pravat budali... Mila apsulutno si vo pravo Ne samo preku sajtov i preku fb mnogu pati sme bile zaebani site sto kupuvame Koga se naglasuva Novo treba da e novo Konkretno za mene ke si zboram😊imam i takvi raboti sto samo se isprani i ne se voopsto noseni i toa mi e naglaseno ako ima nedostatok i toa e naglaseno bukvalno se naglasuvam Ama za zal ima mnogu clenki sto tvrdat deka e novo ama ne e da ne ti kazuvam kakvi artikli "NOVI" sum dobila od sajtov pa Romine sto perat shofershajbni na semafori ne nosat takvi raboti ama ete toa e zatoa propagja sajtov
2019 01 10
Ima proizvodi sto se osteteni i pak se 300 ili 500 denari. Znaci osteteno e i ili e za podaruvanje ili za gubre...koj bi nosel tolku osteteni alista, posebno tasni i cevli...novi ednas obleceni 700 denari, a na slikata se raspagjaat...i da si gi kupila 7000 denari stvarno ne e fer da stavas tolkava suma i plus da pisuvas novi...
2019 01 19
> danidani: > Ima proizvodi sto se osteteni i pak se 300 ili 500 denari. Znaci osteteno e i ili e za podaruvanje ili za gubre...koj bi nosel tolku osteteni alista, posebno tasni i cevli...novi ednas obleceni 700 denari, a na slikata se raspagjaat...i da si gi kupila 7000 denari stvarno ne e fer da stavas tolkava suma i plus da pisuvas novi... Abe i da e kupeno 7000 koga e osteteno i noseno da bideme realni i 300 se mnogu 😁 Sepak neli ne e bitno dali e brend ako se raspagja Imam dadeno brendirani raboti vo odlicna sostojba po smesni sumi po 80, 90 150 den ama koga e evtino potesko se prodava 😂
2019 01 20
> AnnaBanana: > > danidani: > > Ima proizvodi sto se osteteni i pak se 300 ili 500 denari. Znaci osteteno e i ili e za podaruvanje ili za gubre...koj bi nosel tolku osteteni alista, posebno tasni i cevli...novi ednas obleceni 700 denari, a na slikata se raspagjaat...i da si gi kupila 7000 denari stvarno ne e fer da stavas tolkava suma i plus da pisuvas novi... > Abe i da e kupeno 7000 koga e osteteno i noseno da bideme realni i 300 se mnogu 😁 > Sepak neli ne e bitno dali e brend ako se raspagja > Imam dadeno brendirani raboti vo odlicna sostojba po smesni sumi po 80, 90 150 den ama koga e evtino potesko se prodava 😂 Da i jas istoto go mislam. I ima ubavi raboti ama nekoi se preskapi, duri co prodavnica se poeftini i plus mozes da gi probas. A ima i dosta oshteteni raboti koi se prodavaat bez potreba so astronomski ceni. Treba povekje da reagirame na tie ocigledni izmami.
2019 01 26
1 2