Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Слободно време и хоби /

Рачни изработки /

Направи сам (Гардероба,накит...)

Иако во денешно време нема што неможе да се најде по бутициве, па и по доста пристапни цени..мада ретко кој е задоволен со снабденоста кај нас во Македонијава, па често се оди во соседни Солун, Белград, Софија..па и подалеку зависно од можностите. Па дали сте помислиле да си ги скратите маките и да ископирате некој добар модел, или пак ако сте покреативни да создадете своја креација..Дали воопшто имате и користите машина за шиење?....И мислите ли дека вреди напорот, па и парите (зависно од материјалот) што сте ги вложиле?
2012 09 13
ova i ne e bas nekoja racna izrabotka ama e napravi sam
2012 09 13
Super e prekrasna idea za da se isproba [:smesko]
2012 09 13
Па тука може да се стави и по нешто од фан пејџот на mojagareroba.mk [:okezen]
2012 09 13
Navistina prekrasno,mnogu interesno - potrebna e kreativnost definitivno!!! [:smesko]
2012 09 15
ima uste samo uste nekoi ke stavam
2012 09 15
Интересна тема, јас ептен ги сакам оние handmade работи. И самата се ангажирам околу тоа ама за жал со шиењето се оди рачно кај мене, зошто не знам да ракувам со машина. Некои работи се полесни за корекција ама за некои потребна си е вешта обработка. Веројатно би ми помогнал некој забрзан курс за шиење на машина. Можеби знаете каде можам да се пријавам?
2012 09 24
of src i jas isto na raka sijan so masina neznam da mrdnam
2012 09 25
bravo na idejata,mi pomogna i jas da si gi napravam moite
2012 09 29
Milo mi e deka se najdov za nesto...ah da slikav se sto imam prerabotena vo zivotot ke imav materijal za bogata kniga...:)
2012 09 30
Се е супер, ама Билјана ова со патикиве ептен ми се допадна. Браво до тој што го смислил навистина. [:sramezliv]
2012 12 06
Dali znae nekoj kade mozam da se zapisam na kurs za sienje?
2016 01 04
jas sum moden dizajner i imam masini doma sijam veke dolgo vreme megutoa obleka mozam da vi davam casovi za siejnje ako sakate
2016 09 05
Јас имам многу артикли што се изработени во домашни услови на машина за шиење. Доколки сакате ѕирнете ѓи. Планирам да сошиам и други модели за сечиј вкус.
2017 08 04
Jas imam racna izrabotka na vencija po vasa zelba za sekakva prigorda dokolku sakate info pisete mi slobodno
2022 07 22