Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

mojagarderoba.mk /

Помош за страницата /

Koe e vasheto mislenje za novite promeni?

Како долгогодишна членка на моја гарероба, пред се сакам да дадам аплауз за тоа што се вложува во оваа заедница. Имало во минатото случаи кога сум сакала да пријавам нешто (сосема несоодветно однесување) и не сум имала како. За тоа моментално како се одвиваат работите, имам една голема забелешка - ми недустатува страна (една, конкретна, со tab или како и да е) каде што ќе ги пишува сите правила. Искрено не сум некој што следи дискусии на форуми и по втор пат денес ми се случи - незаејќи - да прекршам правило. Сигурна сум дека има и други правила за кои не знам, а сигурна сум дека има и други членки на странава (како и нови членки) кои нема да знаат. Би било убаво да има и некакви известувања на емаил кога има нови правила за да бидеме сите известени. Мислам дека пред се тоа ќе допринесе и на помалку работа на модераторите со членки како мене :) Исто така, мисалaм дека треба да се назначи максимална бројка на внесени парчиња на ден (конкретна бројка зошто моментално не пишува колку е максимумот), и тоа по категорија. На пример јас денес внесов 15 парчиња (немам постирано долго време, и во минатото така се постирав одеднаш), но парчињњата кои ги поставив беа во различни катерии. Прочитав кое е образложението зошто е поставено правилото да не ставаме премногу парчиња одеднаш, и мислам дека од таа гледна точка би било најдобро да се дефинира точна бројка и тоа по категорија (може и да се 3 од категорија, мислам дека тоа е сосема фер).
2021 10 17
Се согласувам дека недостасува категорија ДОМ, мислам дека би било соодветно и поркај тоа што не е гардероба. За крај, морам да кажам нешто и за пристапот на самите модератори. Знам дека во Македнија сме навикнати на директен пристап (а со некој луѓе и само така можеме да се разбереме), но искрено би сакала да видам од модераторите малку попријатен пристап. Причината е тоа што сепак вие го сетирате прифатениот начин на изразување и однесување во заедницата, вие сте примерот. Мислам дека баш затоа што сме заедница на жени, си го должиме тоа една на друга. Едно "почитувани" не одзема многу време да се напише, а многу менува во тоа како другата страна ја прима пораката. Сепак, голем поздрав до сите во тимот, и доколку прекрешам уште некое правило не ми замерајте :D
2021 10 17
Počituvani :) Eve kje se obidam tuka da Vi odgovaram stavka po stavka :) 1. Dizajnot e takov kakov što e i ne dozvoluva mnogu menuvanje i prepravanje. Često postavuvani prasanja/ČPP tn. Pravilnikot ušte se dorabotuva, kje primetite i sami - ima delovi na kirilica i delovi na latinica, pečatni greški i ušte raboti sto kje se sredat so tek na vremeto. Vo moderatorskit del na Forumot sekogaš toa što e novo e zakaceno na vrvot na listata i sekogaš se dadeni konkretni informacii bez mnogu "širenje" 2. Koga stanuva zbor za br. na postiranite artikli, kje Vi rečam vaka- sajtot ima okolu 50 iljadi členovi.500 od niv da sakaat da postirat po eden artikl toa se 20 strani. Site sakame artiklite da ni bidat videni no problem e vo toa što nekoj postira 2 dzempera a nekoj drug 22 para pantaloni. Tie 2 dzempera nema da bidat videni i kje se izgubat vo more od pantaloni :) Zatoa i vi kažuvame- postirajte 4-5 pa napravite pauza pa pak 2-3 pa pak pauza. Sepak treba da ima mesto za site členovi. 3. I nie moderatorite sme lugje. Koga sekoja poraka pocnuva so " Ti mori", koga se soočuvame so zakani, kolnenje i pcovki a se obiduvame na sekoj člen da mu posvetime vnimanie i da razjasnime što se slucilo, zošto nešto bilo izbrišano i zošto nešto ne može i ne smee da stoi tuka, doagja do toa da sme, kako kaža models18, rigorozni. Do pred nekoj mesec MG bese panadjur. Sega rabotite se podsredeni, ima novi pravila a starite pravila očekuvame da se počituvaat. Pak kje kazam- MG treba da bide prijatno i interesno mesto za družba a ne mesto kade kje se plukame i prepukuvame
2021 10 17
Se obiduvame so sè - od "Pocituvani" preku "Ve molime", "Blagodarime za interesot" i na kraj so "Sledete gi pravilata i prasuvajte se sto Ve interesira". Glavniot problem e sto ovde ogromen broj od clenkite i clenovite nemaat interes da se informiraat okolu pravilata i nasokite, vazno im e samo ekspresno da objavuvaat i prodavaat. Povekjeto i gi ignoriraat nasite poraki i upatstva, prateni vo inbox. Nekoi pak, pisuvaat celi fermani i kazuvaat kako treba da rabotime, ne sfakjajkji deka MG e sajt vo privatna sopstvenost i samo centralata e taa koja go odreduva modusot na rabota i funkcioniranje. Kako i sekogas, tuka sme za site vas, no apelirame (po kojznae koj pat) da se pocituvaat pravilata - za zaednicko dobro i za dobroto na ovaa prekrasna stranica 🙂
2021 10 18
Според мене (тоа е само мое искуство и мислење) , ограничени објави=на помала понуда на производи на сајтот . Дека секој артикал ке биде виден доколку помалку се објавува баш напротив ... не можеме да знаеме што продаваат членовите ако не им е објавено ... Листам листам и се едно исто е на сајтов...и да сакам нешто да купам мала е понудата па завршувам во дуќан,бутик,продавница...
2021 10 18
> HKanana: > Според мене (тоа е само мое искуство и мислење) , ограничени објави=на помала понуда на производи на сајтот . > Дека секој артикал ке биде виден доколку помалку се објавува баш напротив ... не можеме да знаеме што продаваат членовите ако не им е објавено ... > Листам листам и се едно исто е на сајтов...и да сакам нешто да купам мала е понудата па завршувам во дуќан,бутик,продавница... И јас тоа сакав да го кажам. Вчера сум разгледала денеска отварам и пак истото ништо ново плус. Така е мал изборот. Од друга страна како продавач не можам да очекувам некој да купи од кај мене нешто ако само по 3-4 артикли објавувам. Плус немам време секој ден да постирам. Можам на пр еднаш во неделата и тоа да се повеќе артикли.
2021 10 19
Treba da znaete nesto: Ako sekogas ne reagirame, ne znaci deka ne gledame i ne sfakjame, tuku deka SVESNO tolerirame dodeka toa e vozmozno.😊 Objavuvanjeto golem broj parcinja sekojdnevno, bez isklucok, dolg vremenski period znaci samo edno. Ne drzat objasnuvanja od tipot "prodavam od mama, bato, strina...". Vo odnos na golemiot broj postovi na dnevna baza, ne e problem vo BROJOT, tuku vo NACINOT na postiranje. Znaci, se objavuvaat nekolku artikli, pa se pravi pauza, pa povtorno nekolku. Toa se vika korektno postiranje, zasto site clenki sakaat nivnite artikli da bidat videni barem na kratko na prvite dve stranici, koi se najposetuvani. Vi posakuvame na site uspesni sorabotki 😊
2021 10 20
Промените се за поздрав, секоја чест што конечно се воведува некој ред на странава, иако ние членовите можеби малку потешко и побавно се навикнуваме на истите (ќе мора да се потрудиме повеќе), НО.... 1. Новите правила очигледно не важат за сите (сега ќе речете кажете каде и за кого, прочешлајте си ја слободно еве категоријата убавина, односно козметиката и парфемите и ќе сфатите за што зборувам) 2. Модераторите некако тешко прифаќаат конструктивна критика или предлог/совет, па односот напати им е непотребно дрзок и непрофесионален. П.С. И ова беше конструктивна критика (добронамерна).
2021 10 20
Vo inbox zborite edno, tuka drugo. Prodavate skapa kozmetika bez rok na traenje i uste se lutite zosto moravte da ja brisete. Vi kazav- se sto nema rok kje bide izbrisano. Mislev se razbravme, no ocigledno ne sme. Eve uste ednas- se sto nema rok na traenje kje bide izbrisano
2021 10 21
> AdminMG: > Vo inbox zborite edno, tuka drugo. > Prodavate skapa kozmetika bez rok na traenje i uste se lutite zosto moravte da ja brisete. > Vi kazav- se sto nema rok kje bide izbrisano. Mislev se razbravme, no ocigledno ne sme. > Eve uste ednas- se sto nema rok na traenje kje bide izbrisano Бидејќи тврдите дека едно сум пишала во инбокс, а друго тука, еве и јас јавно ќе ви кажам тоа што ви го кажав и во порака, на ниту еден од производите од VICTORIA'S SECRET и BATH&BODY WORKS што ги користам или ги објавувам тука на сајтов НЕ ПИШУВА РОК, на некои си пишува 12 месеци по отварање на производот, а на други пак ништо не пишува. Производите се ОРИГИНАЛИ, директно од магацин на VICTORIA'S SECRET во Охајо, Америка, мајка ми работи таму, еве јавно кажувам од каде се бидејќи немам што да сокријам, ниту користам, ниту пак имам намера да продавам производи со изминат рок. Ќе се повторам и тука, не можам да напишам или да прикажам нешто што не го пишува на производот. Како и да е, правило си е правило, ви го кажав тоа и во инбокс, колку и да нема логика за мене ќе го почитувам и ќе ги избришам, и навистина ги избришав веднаш, за одпосле да видам дека мал милион објави во истата категорија се без нагласен рок. И секако дека ќе реагирам, зарем е фер таквиот третман? Зарем правилата не важат за сите? Кога „чешлате“ некоја категорија, „прочешлајте“ ја темелно пред да реагирате, а не половично, под изговор дека, цитирам: „ Не сте биле вие тука 24 саати на ден, може нешто ви се промакнало“. А тоа „нешто“ се едно 50-на објави, стари и до 7-8 месеци. Не може да очекувате да нема реакции од наша страна доколку истите правила не важат за сите. И за крај уште еднаш ќе се повторам и ќе се повлечам од дискусијава бидејќи кажав и тука и во инбокс што имав да кажам на темава: нема зошто да ги сфаќате волку лично конструктивните критики, добронамерни се.
2021 10 21
Koga nekogo narekuvate "drzok i neprofesionalen" toa ne e konstruktivna kritika. Site clenki navremeno se izvesteni za promenite i se sto ne e so jasno naglasen rokk na upotreba kje bide izbrisano.
2021 10 21
> AdminMG: > Koga nekogo narekuvate "drzok i neprofesionalen" toa ne e konstruktivna kritika. > Site clenki navremeno se izvesteni za promenite i se sto ne e so jasno naglasen rokk na upotreba kje bide izbrisano. 👍😉
2021 10 21
Јас сум жакиситник, блокирана и само администраторите си знаат зошто. Не сум влегла со месеци овде. И кога влегов што да видам. Веднаш разгледав во Дом и таму пола артикли на преварантката што имаше 10 профили. Не ми се верува дека пак се протнала. Ете тоа сакав да кажам. Толку од мене и поздрав. Страната е тапа
2021 11 12
Доклку се воведува некаков ред, ставете повеќе категории..Објавување на форумот е гола вода, не е прегледно, скоро никој нема навика да отвара... Не знам до кога треба да се чека вашето "наскоро"??
2021 11 29
> LadySnow: > Доклку се воведува некаков ред, ставете повеќе категории..Објавување на форумот е гола вода, не е прегледно, скоро никој нема навика да отвара... > Не знам до кога треба да се чека вашето "наскоро"?? Naseto "naskoro" vo vrska so sto? Kategorijata Dom funkcionira vekje podolg period. Jas ubavo Vi posociv kade da postirate racni izrabotki a da ne bidat izbrisani
2021 11 29