Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Наскоро пристигнуваат нови промени. Ве молиме прочитајте повеќе информации за истите тука.

Наскоро пристигнуваат нови промени. Ве молиме прочитајте повеќе информации за истите тука.

Форум /

Убавина, стил, здравје /

Нега за тело, убавина, козметики /

Која козметика ја преферирате?

Бидејќи имам доволно години, и од радозналост сум пробала многу козметички линии. Но најмногу ми одговарале Vishy, oriflame Diamond и од Iv Roches kremot iljada masla. Aвон има тоник и бб крема со прекрасен мирис. А орифлејм масло од авокада и за тело и за коса чиј мирис е прекрасен.
пред 14 дена, 11:14
da ne znaes nekoja krema za kice za prosireni pori , vo posledno vreme mnogu mi se poznavaat
пред 10 дена, 00:18
Srcka,znaes sto e kvalitet.Za toa bleskas lepoto. <3 <3 <3 Moj sovet-Ne gi menuvaj kremite
пред 8 дена, 05:40
> AMagdalena: > da ne znaes nekoja krema za kice za prosireni pori , vo posledno vreme mnogu mi se poznavaat Ima kolekcija od oriflame nova, mozebi ke ti odgovara. Sega se na popust PURE SKIN, 2 razlicni, losion ili tonik ili maska za 500 denari. Moze so maska so jaglen da probate prvo pa potoa od ovie.
пред 7 дена, 15:51
![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/19bf2fcfe4694aa176ebe9c5528fb823.jpg)
пред 7 дена, 19:20
> vilmickav: > Srcka,znaes sto e kvalitet.Za toa bleskas lepoto. <3 <3 <3 > Moj sovet-Ne gi menuvaj kremite Фала ти!
пред 7 дена, 19:20