Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

Дискусии во врска со користењето на сајтот /

Izmeni vo MG

> ivanche77: > Не знам каков конструктивен предлог се очекува од нас да се даде, да измислиме нов дизајн можеме? Доста е да се помине 15мин за да се виде што и каде фали, што треба да се корегира, а наше е да го изразиме незадоволството ако воопшто некого тоа го интересира и не сметам дека е некакво ,,плукање” или ,,лечење фрустрации’’. Проблем е што нашето задоволство/незадоволство нема кој да го пренесе таму каде што треба. Многу лош однос на админот кон членовите, уште по изразувањето и ставовите. На некој начин не се остава простор за лично мислење уште од почеток се дава дознаење дека пишале или непишале ние дали сме задоволни секако нема корист и нема да е пренесено тоа е вашиот став колку што можам да разберам. Не знам какво е тоа прашање зошто сме сеуште овде. Сакаме да се подобри квалитетот или сите еден по еден да го напуштиме сајтот? И се согласувам со членката над мене. Ajde uste ednas- gazdite gi citaat site predlozi, zalbi i poplaki tuka. Ne gledam kako Vie se najdovte prozvani. Jas i odgovoriv na Dori na obvinuvanjata deka nisto ne se prenesuva, se brisat komentarite i se prenesuva deka site ste/ sme prezadovolni. Kako ocekuvate da se odnesuvam koga postojano me napagjate kako jas da sum resila da menuvam dizajn i kako Jas da sum dolzna da gi popravam nedostatocite i najlesno vi e na mene da se isipete? Eve jasno i glasno vi kazuvam deka TOA NEMA DA GO DOZVOLAM VEKE. Mene, koga nesto ne mi cini, si odam na drugo mesto kade sto mi cini. Kako namerno da ne sakate da razberete toa sto go zboruvam.
пред 28 дена, 15:47
mene navistina ste mi cudni, pa duri citam komentar samo 10 artikli gledale? zeni gore imate se podredeno, primer kliknes na zeni iotvara site artikli i vrtis strani a plus imas podkategorii dokolku nesto konktetno te interesira, obleka, obuvki akcesoari itn , a predhodno bese se na kup i obleka i obuvki sminki se natrupano sega e se sredeno Jas malkufativ od stariod izgled no ovaa verzija e kade kade podobra ,predhodnata ne mozes da nades nisto konkretno, trebase da gledas i toa sto ne te interesira mene edinstveno forumot ne mi se dopaga, site bitni kategorii se na dnoto,kako dom , razmena, rasprodazba i nikoj i ne gi gleda iretko se otvara forum i bukvite mi se mnogu svetli treba potemni ili skroz crni da bidat jas razbiram deka izgleda retko ili nisto ne se prodava i od tamu toj revolt , i ne mi e bas jasno na sto lici vo poraki da mi prakaat pogledni go mojot profil ako nesto ti se dopaga da si kupis, dali deka nova sum pa mi prakaat ne znam ili taka treba , pa da pocnam i jas da im prakam poraki , samotoa ne razbiram , a sto se odnesuva do izgledot i podredenost vo globala e ok, sekako ima isekogas ke ima na nekoi nesto da im preci no tolku negativnost e nepotrebna , so ogled deka sega se e tolku pregledno i ima mnogu pokategorii
пред 28 дена, 20:18
Не сакаме да си одиме од МојаГардероба. Само сме многу разочарани. Коментарите не се пишани со намера, најмалку со лоша намера. Тие се искрени и отворени, од посветени членови. Обраќањето на членовите до администраторите не треба да се сфаќа лично, обраќањето е општо кон оние што го водат сајтот, ние не се познаваме, никој не сака некого лично да навреди или повреди. МојаГардероба опстанала многу години во земјава што значи добро била водена. Да се бараат предлози од членовите е чудно, нашиот предлог е единствен - да се врати старата верзија. Какви предлози да даваме на професионалци во областа? Сите недостатоци се видливи, всушност ништо не чини во новата верзија според моето мислење. Веќе ни е јасно дека не се работи за пробна верзија, туку за нова верзија. За ова мислам дека требаше да бидеме јасно информирани, а не збунувани со тест дизајн и слично.
пред 28 дена, 21:32
Mislam deka dovolno bea ovie dijalozi na sajtov pomeǵu nas, redno e veḱe odgovornite da gi rešat ovie nedostatoci koi gi posočuvame kako nekvalitetni i nedostojni za našata stranica. Obrnete vnimanie na našite predlozi, nemojte da gi ignorirate, bidejḱi e šteta ne samo za stranicata, tuku i za site členovi koi imaat objavi. Ne e nekoja sitna izmena, tuku e baš golema, a istata so nizok kvalitet. Fotografiite seušte se neubavi za gledanje, opisot vistinska brzozborka, klasifikacijata e vo red (toa e golem plus) , no sepak samata slika za sekoj artikal ne dolikuva na onoj kvalitet koj beše postoečki, promenata go namali izgledot na objavite i so toa ednostavno nemame motivacija za novi objavi. Ne deka nešto se pravam pametna, no navistina e žalosno što mnogu členovi ne se tolku aktivni. Vo posledno vreme nekolku pati se soočuvame so razno-razni promeni- nekoi dobri , nekoi ne tolku dobri, a sakame da postoime i seušte si ja sakame stranicata i sekako sakame da postoi ušte dolgo. Sekako očekuvame deka ḱe bideme pročitani i prifateni ḱe bidat našite sugestii posle tolku godini členuvanje. Pozdrav devojki - i ova ḱe izdržime, a se nadevam i ḱe ostaneme ovde . o:)
пред 27 дена, 21:31
in English for the creators : I think that these dialogues on the site between us were enough, it is proper for those responsible to solve these shortcomings that we point out as low quality and unworthy of our site. Pay attention to our suggestions, do not ignore them, because it is a shame not only for the site, but also for all members who have posts. It's not a small change, but a really big one, and the same one with low quality. The photos are still not nice to look at, the description is a real quick word, the classification is fine (that's a big plus), but still the image itself for each item does not match the quality that was there, the change reduced the appearance of the posts and with that we simply have no motivation. for new posts. Not that I'm pretending to be smart, but it's really unfortunate that many members aren't that active. Recently, we have been faced with various changes several times - some good, some not so good, but we want to exist and we still love our site and of course we want it to exist for a long time. We certainly expect that our suggestions will be read and accepted after so many years of membership. Greetings girls - we will endure this too, and I hope we will stay here.
пред 27 дена, 21:32
Ako me prasate mene, slikite na "stokata" ne se dobri. Zumirano, kropirano, izdolzeno, no da se nadevame deka ova e preoden period i deka sajtot ke se sredi. Pozdrav 🙂
пред 24 дена, 09:40
Mala sugestija za onie koi ne znaat ,so zadrzuvanje na prstot na slikata se otvara meni da ja orvoris slikata i se gleda zgolemena ,pozdravce
пред 18 дена, 20:25
![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/981baedd159b70c24bc559f3bc43968a.jpg) Eve kako izgleda skocniot prozorec so zadrzuvanje na prstot na slikata i imate otvori slika ...se nadevam deka nekomu mu bese od korist ,pozdrav
пред 18 дена, 20:27
Јас од почеток на промените го користам но тоа е губење време, треба автоматски со клик на сликата да ја зголеми. Ова е заради резолуцијата да не зазема место. С сликата е таа што продава.
пред 10 дена, 12:50
Dva pati se klika i se otvara slikata na golemo
пред 9 часа
1 2 3 4