Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

Дискусии во врска со користењето на сајтот /

Sto e so cenive ?

Luge bidete seriozni sto e so cenive na sajtov ? Gledam demode raboti noseni po 2000d stavanje, noseni raboti po 5000d, garderoba obicni farmerki 1500d znaci navistina cenive kako vo prodavnica... gledam menuvanje ceni sega stavaat 1500d gledaat zainteresiranost menuvaat vo 2000 navistina nema smisla po moe sekoj si ima pravo za negov proizvod da stavi cena ama za raboti sto se nosea u 2000ta god e sramota
2019 03 14
Точно. Без разлика колку е платен производот ако е веќе носен цената треба да е пониска над 50%. Има вртоглаво високи цени за неквалитетни многу носени парчиња облека па и обувки. Смешно. Во ред е да сакаш да заработиш, но треба да се зема реалноста предвид.
2019 03 15
Pa poglednete i niz drugite profili , eve jas imam farmerki po 300 den , super kvalitetni i bez mana, no koga ke vidite 300 den ne gi ni otvarate artiklite.....cenata e mec h so dve ostrici Ako e visoka skapo e, ako e niska ne cini artiklot....
2019 03 15
Точно, но да земеме предвид дека на битпазар, шутка и сл, цената е таа, а производите се нови. А, исто важи и за брендираната облека кога има попусти, на пример теранова, бершка и сл, има поевтини артики кога се на попуст од тука. Карикираме сега, ништо лично.. Ако цената е ниска, не значи дека не е квалитетно, затоа се прашува и пишува дали артиклите имаат недостатоци. Но, сега како што гледам покрај високите цени има и многу измам, така да... Не е едно.
2019 03 16
Taka e
2019 03 19
Da se nadovrzam na temava, clenki prodavaat brendirani raboti koi sto gi kupile na 70% popust a gi stavaat tuka po full cena i uste se navredeni ako im kazes deka se poskapi od prodavnica a za popust plus nesakaat ni da cujat ni da pravat muabet! Pa i nie site kupuvame po prodavnici i znaeme kako se dvizat cenite nema potreba od foliranje deka nekoj dal grdni pari za istoto. Isto taka gledam deka se prodavaat i dosta stari parfemi pod naznaka deka istite se doneseni od stranstvo sto ne e nikakov dokaz se raboti za original parfem, toa se poznava, vprocem site parfemi se od stranstvo a koga ke gi prasas po sto se poznava deka se org te stavaat vo kategorija na lica koi ne koristele original parfemi (sekoja cest za isklucocite koi po niska ceka prodavaat org parfem samo zatoa sto im se zdosadil) I posledno sakam da gi zamolam clenkite na korektnost vo smisla na toa da ne stavaat vo prodazba iznoseni cevli i partali koi mi e sram i da gi gledam, i koi treba da gi ostavat pokraj nekoj kontejner sepak ima luge na koi im se potrebni namesto da lazat i zarabotuvaat sitni pari. Osobeno clenkite neka vnimavaat koga vo opisot na proizvodot tvrdat deka istiot e nov ili nenosen, a go prakaat po kargo svesni deka kupuvacot nemoze da ja vidi vistinska sostojba i potoa nema nazad. Za toa deka rabotite koi se noseni treba da bidat isprani i cisti nesakam ni da zboruvam. Pozdrav
2019 03 26
Potpolno se slozuvam so ananikol. Jas imam sosema novi proizvodi so etiketa no poradi niskata i dostapna cena 90% od devojkite me prasuvaat dali se novi iako se slikani zaedno sose etiketata na samiot profil. Od druga strana gi razbiram potpolno bidejki lugeto ovde prodavaat bukvalno krpi za po doma cistenje, za ogromni sumi. Sekoj ima razlicno glediste za toa kako i kolku vredi nestoto koe se prodava. Kolku i da debatirame okolu toa nisto ne se menuva. Pozdrav devojki
2019 03 29
Истото прашање се прашував и јас што е со цениве, луѓево буквално како да не сакаат да ги продадат работите. Моиве работи ги продавам по 100/150 зошто баба ми Бог да ја прости кажуваше денар по денар 10, така и ја 100 по 100 еве илјада, плус ги продавам зошто стварно не ми требаат а џабе купувани и стојат муфла да фатат па можејќи некој да си ги носе. Не знам, точно не искористени се и нови се но човече не можеш ново да продадеш со иста цена како од продавница купено, или продавај или чувај си ги и отвори си музеј, тоа е тоа.
2019 04 03
kaj mene cenite se preeftini i novi pa pak nikoj ne kupuva haha, a gledam prodavaat po 2-3000 den artikli...
2019 04 15
Poglednete vo moj profil extra ceni orginal i nenoseni ili slabo noseni
2019 06 19
da mora de se poniski cenite preteruvat nekoi
2019 06 22
И јас артиклите ги давам по прениска цена иако вредат повеќе.Овде сме да се подружиме да купуваме и продаваме но се разбира дека цените треба да бидат дозволливи за сечиј џеб бидејќи станува збор за артикли кои повеќето се носени.
2019 06 22
Јас продавам по прениска цена, а стварно се претерува, носени работи поскапи ги даваат од што ги купиле. Да сакам да дадам 5 000 денари и да имам, ќе одам во бутик ќе купам, нема тука да барам. Моите цени се многу ефтини, алиштата се или нови или како нови, ако е носено пишувам дека е носено, имам и работи што сум ги купила прескапо а ги давам за смешна сума. Ама, во право е членката погоре, ако видат ниска цена мислат дека не чини нештото. Кај мене не е така.
2019 07 09
Eve povelete pravam cistka ceni pocnuvajki od 50 den Nemaat nedostatoci ednostavno simbolicni ceni kolku da ne stojat za dzabe golem del od artiklite se novi i so etiketi
2019 07 12
Iskreno, vpecatokot mi e deka polesno se prodavaat skapi raboti otkolku da se stavat cenite 200-500 den. Poentata mi e da go iscistam plakarot, pa ako nekoj nesto mu se dopagja neka zeme. Zatoa i gi stvav vo grupi artiklite. Pa pak prodazba slabo :)
2019 07 21
1 2 Следно